Konserwacja kompotów

Konserwacja kompotów, to jeden z głównych rodzajów preparatów dla każdej gospodyni domowej, ponieważ każdy z przyjemnością wypije pyszny aromatyczny naturalny domowy napój w mroźną zimę. Dlatego zwracam uwagę na kilka prostych przepisów na takie półfabrykaty.

Konserwacja kompotów

1. Konserwacja kompotów - kompot śliwkowy.Wymagane składniki: duże śliwki - 1 kilogram, cukier - 400 gramów, woda - 1 litr.

Przygotowanie:

owoce dojrzałych śliwek należy dobrze umyć, osuszyć, a następnie pokroić na 2 części i usunąć pestkę. Słoiki napełnić połówkami śliwek i polać przygotowanym gorącym syropem cukrowym, przykryć i wysterylizować w temperaturze 100 stopni, analogicznie jak kompot z jabłek i gruszek, puszki o pojemności 1 litra - 15-18 minut, 3 litry - 25-28 minut. Następnie zwiń pokrywki.

Konserwacja kompotów

2. Konserwacja kompotów - kompot jabłkowo-wiśniowy.

Potrzebne składniki: jabłka - 1 kilogram, wiśnie - 200 gramów, cukier - 400 gramów, woda - 1 litr.

Jabłka umyj, pokrój w plastry, po wyjęciu twardego rdzenia i opuść na kilka minut we wrzącej wodzie, a następnie w zimnej wodzie. Wiśnie po prostu dobrze się myją. Następnie włóż owoce do słoika i polej przygotowanym gorącym syropem. Następnie przykryj pokrywkami i sterylizuj w temperaturze 100 stopni - litrowe słoiki - 15-18 minut, 3 litrowe słoiki -25-28 minut. Następnie zwiń. Przechowuj kompot jak każdy ugotowany mieszany kompot na zimę potrzeba w zimnym miejscu.


» » Konserwacja kompotów