Kompot ze śliwek drylowanych - prosty przepis fotograficzny na gotowanie krok po kroku bez sterylizacji

kompot pestkowy ze śliwek

Opis

Kompot ze śliwek drylowanych na zimę - pyszny szlachetny trunek, który sama natura pozwala nam corocznie uzupełniać. Daje nam bardzo smaczne owoce, z których można przygotować niesamowitą różnorodność preparatów. Jesteśmy zadowoleni z tych niesamowitych rezerw przez całą mroźną zimę.. Taki cudowny kompot ze śliwek to niezapomniana przyjemność, powoduje nieubłaganą chęć ciągłego go zaopatrywania.

Ten prosty przepis fotograficzny krok po kroku zawiera szczegółowe instrukcje technologiczne. Opisuje cały proces konserwowania kompotu ze śliwek na zimę w domu. Do sporządzenia napoju owocowego według tego przepisu nadaje się każdy rodzaj śliwki. Nawet najpopularniejszy gatunek owoców, drzewa, z którymi można spotkać rosnące na ulicach, doskonale nadają się do stworzenia wspaniałego kompotu ze śliwek pestkowych na zimę.. Warto zwrócić uwagę na fakt, że przygotowany słoik napoju owocowego zawiera nie tylko niesamowity kompot, ale także śliwki w puszkach, które, nawiasem mówiąc, są również bardzo smaczne w tym stanie..

Cóż, nie traćmy ani minuty i od razu zacznijmy tworzyć pyszny kompot owocowy na zimę bez sterylizacji!

Składniki

 • Śliwki 1 kg
 • Woda 3 l
 • Cukier granulowany 150 g

Kroki

 1. Przygotuj urocze śliwki na domowy orzeźwiający napój na zimę. Dokładnie opłucz owoce i oddziel je od wszystkich łodyg.

  zbieranie śliwek 2. Następnie ekstrahuj nasiona z czystych owoców. Jest to zalecane, jeśli później, w formie konserwowej, będą używane do przygotowywania różnych wypieków..

  usuń kości

 3. Teraz wysterylizuj słoiki na kompot ze śliwek bez pestek. Aby to zrobić, możesz użyć zwykłej metody dla wszystkich..

  przygotować banki

 4. Śliwki bez pestek wysyłamy w sterylnych słoikach. Mogą wypełnić cały słoik lub tylko połowę..

  rozłóż połówki

 5. Przygotujmy syrop na owoce. Aby to zrobić, weź wygodny rondel i wymieszaj w nim wodę i granulowany cukier. Następnie wysyłamy słodki płyn do pieca i doprowadzamy do wrzenia. Następnie gotuj syrop przez pięć minut..

  przygotowanie syropu

 6. Śliwki przygotowane w słoiku polać na samą górę gotowym syropem cukrowym. Następnie zwijamy półfabrykaty pokrywkami, po czym sprawdzamy je pod kątem szczelności. Zwinięte słoiki z kompotem słodko-kwaśnym ze śliwek bez pestek przenosi się pod koc z szyją do góry nogami. Kiedy półfabrykaty są całkowicie zimne, można je przenieść na resztę stad na zimę..

  kompot śliwkowy na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Kompot ze śliwek drylowanych - prosty przepis fotograficzny na gotowanie krok po kroku bez sterylizacji