Kompot z czerwonych porzeczek

Pachnący, orzeźwiający kompot z czerwonych porzeczek Jest idealnym napojem na gorące letnie dni i mroźne zimy. To prawdziwy magazyn witaminy C, która jest tak potrzebna i korzystna dla organizmu..
Wśród różnorodności istniejących metod przyrządzania tego aromatycznego, delikatnego napoju można wyróżnić tak prosty przepis na kompot z czerwonej porzeczki.
Będzie potrzebował 1 kilograma czerwonych (nie przejrzałych) porzeczek, 1 litra wody i 400-600 gramów cukru.
Owoce należy wcześniej posortować, całkowicie opłukać - dokładnie szczotkami, a następnie oddzielić od nich liście i gałązki, wybierając do gotowania tylko największe, twarde jagody. Chore, zgniecione, zepsute i niedojrzałe owoce porzeczki nie nadają się do gotowania.

Kompot z czerwonych porzeczek


Nawiasem mówiąc, aby podczas gotowania kompotu jagody nie marszczyły się - zanurza się je wcześniej na kilka minut we wcześniej przygotowanym, niezbyt gorącym syropie, a dopiero potem przesyła się do czystych sterylnych słoików. Następnie porzeczki wylewa się gorącym syropem, aby sięgał brzegów słoika. 
Po 3-5 minutach płyn ze słoika wlewa się z powrotem do rondla, słoik z samą jagodą przykrywa się pokrywką. Syrop należy ponownie zagotować i ponownie polać owoce. Po utrzymaniu 3-4 minut powtórz manipulacje ponownie - odcedź i ponownie zagotuj syrop.
Ale już przy trzecim powtórzeniu wylewa się go do góry, aby przepłynął przez krawędź pojemnika. Następnie słoik należy natychmiast owinąć przygotowaną wysterylizowaną pokrywką, a pojemnik z napojem odwrócić do góry dnem, czekając aż ostygnie całkowicie.


» » Kompot z czerwonych porzeczek