Pyszna, gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Galaretka z czerwonych porzeczek to pyszny, aromatyczny słodki przysmak, który rozpływa się w ustach i jest łatwy do przygotowania. Tak przydatne przygotowanie na zimę spodoba się wszystkim gospodarstwom domowym, a hostessy nie będą miały żadnych trudności z tym prostym domowym przepisem.

Składniki: Czerwone żeberka, cukier
Czas do zakładki: Lato

Galaretka z czerwonych porzeczek zawsze okazuje się gęsta, delikatna, półprzezroczysta, o pikantnym słodko-kwaśnym smaku. Byłbym wdzięczny, gdyby spodobał Ci się również mój przepis krok po kroku ze zdjęciem.

Aby przygotować pachnącą słodycz, potrzebujemy:

  • 4 kg czerwonych porzeczek;
  • 4 kg cukru.

Jak zrobić galaretkę z czerwonych porzeczek na zimę

Najpierw przygotowujemy jagodę. Należy go oddzielić od łodyg, aby w przyszłości łatwiej było pracować z obrabianym przedmiotem. Następnie produkt przenosimy na durszlak i dokładnie spłukujemy pod bieżącą wodą. Następnie należy dać jagodom trochę czasu, aby miały z nich nadmiar wilgoci..Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Teraz przenosimy jagody do miski do gotowania i napełniamy je cukrem.

Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Gdy porzeczki dadzą sok, przygotuj zimę na kuchence na małym ogniu. Od czasu do czasu mieszając, doprowadzić mieszaninę do wrzenia. Po pojawieniu się pierwszych bąbelków gotuj jagody przez 8 minut, usuwając pianę.

Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Następnie zaczyna się najważniejszy etap. Przełóż mieszaninę jagód na sito małymi porcjami i wytrzyj.

Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Powinieneś otrzymać skoncentrowany, gęsty płyn. Wyrzuć wszystkie nasiona i skórki. Powstałą galaretkę z czerwonych porzeczek ponownie ułóż na małym ogniu i po ugotowaniu gotuj przez 2 minuty.

Sterylizować słoiki i pokrywki do gotowania. Pozostaje tylko wlać półpłynną galaretkę z czerwonej porzeczki do słoików i zamknąć je.

Gęsta galaretka z czerwonych porzeczek

Po około dniu obrabiany przedmiot dokładnie zgęstnieje.

Możesz przechowywać obrabiany przedmiot w lodówce, piwnicy lub piwnicy.

Po ugotowaniu gęstej galaretki z czerwonych porzeczek według tego prostego przepisu przez całą zimę będzie można zachwycić domowników smacznym i zdrowym preparatem. Przysmak nadaje się na przyjęcia herbaciane i może być doskonałym nadzieniem do wypieków..


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszna, gęsta galaretka z czerwonych porzeczek