Galaretka z czerwonych porzeczek, prosty przepis

Sam szczyt sezonu porzeczkowego przypada na sierpień i wtedy wiele gospodyń domowych nie wie, gdzie umieścić tak dużą ilość tak zdrowych i smacznych jagód i jak przygotować czerwone porzeczki na zimę. Jak wiecie, czerwone porzeczki to prawdziwy magazyn witamin i mikroelementów i szkoda, że ​​tak przydatna jagoda po prostu zniknie. Dlatego podpowiemy Ci, jak szybko i łatwo zrobić domowej roboty długo przechowywaną galaretkę z czerwonych porzeczek (używa się tylko czerwonych jagód), która z pewnością spodoba się zarówno dorosłym, jak i ich dzieciom..

Pierwszą rzeczą, którą gospodynie domowe muszą wiedzieć, jeśli zamierzają gotować galaretkę z czerwonych porzeczek na zimę zgodnie z naszym przepisem, jest to, że ważne jest, aby wybrać solidną, jasnoczerwoną jagodę do gotowania. Lepiej jest odmówić niedojrzałych zielonkawych porzeczek, a także w tym przypadku przejrzałych jagód i pokruszonych, w przeciwnym razie można trochę zepsuć smak samej galaretki i skrócić okres przydatności do spożycia.

Galaretka z czerwonych porzeczek, prosty przepis

Przepis na galaretkę dla tych, którzy nie wiedzą, jak szybko i łatwo przygotować czerwone porzeczki na zimę.

Aby zrobić prostą galaretkę z jagód, najpierw zbierz jagody czerwonej porzeczki, włóż do dowolnego durszlaka lub sita, spłucz wodą i spłucz. Zbiór jagód na galaretkę należy przeprowadzić bez gałęzi, na których są umieszczone. Uważaj, aby podczas mycia nie uszkodzić skorupy jagód.Przydatna rada! Możesz usunąć jagody czerwonej porzeczki z gałęzi za pomocą zwykłego widelca. Aby to zrobić, musisz wziąć łodygę w dłoń, umieścić górną jagodę między zębami sztućców i pociągnąć w dół. Jagody bardzo szybko oddzielą się od gałęzi i wpadną do pojemnika zbiorczego.

Powiemy Ci, jak szybko zrobić galaretkę z jagód czerwonej porzeczki z dodatkiem mięty do syropu galaretkowego. Domowa galaretka z czerwonych porzeczek z liśćmi mięty to uwaga, orzeźwiający produkt, który można spożywać osobno np. Z bochenkiem lub herbatą, a także wykorzystać do przygotowania wszelkiego rodzaju deserów, kompotów i innych potraw.

Po zaznaczeniu głównych pytań i zebraniu jagód przejdźmy do procesu przygotowywania galaretki do przechowywania.

Jak zrobić galaretkę z czerwonych porzeczek, prosty przepis

Składniki:

 • jagody czerwonej porzeczki (twarde, nienaruszone, dojrzałe, jak wspomniano powyżej) - 1 kg;
 • 20-25 liści mięty (pobierana jest świeża mięta);
 • kilka gałązek mięty (nada świeższy smak, możesz go pominąć);
 • 1 średnia cytryna
 • cukier granulowany - 1 kg;
 • czysta woda 1 - 1,2 litra .

Przepis krok po kroku na galaretkę z jagód czerwonej porzeczki

 • Weź rondel z grubym dnem lub emaliowaną miskę i umieść w nim umyte jagody.
 • Przygotowaną wstępnie przefiltrowaną lub osiadłą wodę wlej do porzeczek.
 • Dodaj jedną lub dwie gałązki mięty do płynu.
 • Doprowadź ugotowane składniki do wrzenia.

Uwaga! Jagody układamy w zimnej (o temperaturze pokojowej) wodzie i dopiero potem podpalamy.

 • Po doprowadzeniu jagód do wrzenia, zetrzyj je trochę na zgniatanie i wyjmij z pieca.
 • Pozwól swojej galaretce z czerwonych porzeczek całkowicie ostygnąć, a następnie wyjmij stamtąd miętę i umieść samą jagodę w gazie na rondlu lub na sicie i pozwól jej całkowicie spłynąć. Może to zająć dużo czasu, dlatego zalecamy gotowanie galaretki wieczorem, aby można było pozostawić jagodę na noc do odsączenia.

Uwaga! Jagód porzeczki nie trzeba wyciskać i wyciskać, sok powinien naturalnie spłynąć. W przeciwnym razie Twoja domowa galaretka z czerwonych porzeczek będzie miała mętny, brzydki galaretowy kolor..

 • Gdy sok zostanie całkowicie odsączony, umieść go w rondelku, wyciśnij sok z jednej cytryny i dodaj przygotowany cukier.
 • Płyn podpalić i cały czas mieszając na małym ogniu gotować, aż granulowany cukier się rozpuści.
 • Gdy cukier się rozpuści, zwiększ ogień, zagotuj kompozycję i gotuj przez 12-15 minut.
 • Zdejmij kompozycję z ognia, dodaj listki mięty i dobrze wymieszaj łyżką. Pozwól galaretce ostygnąć, a następnie przelej ją do słoików i wstaw do lodówki.

Uwaga! Banki przed umieszczeniem w nich galaretki z czerwonej porzeczki na zimę należy wysterylizować.

Prosta, smaczna i długotrwała galaretka z czerwonych porzeczek z liśćmi mięty i cytryną jest gotowa! Ciesz się apetytem swoim i swoich dzieci!


Zobacz podobne przepisy

» » Galaretka z czerwonych porzeczek, prosty przepis