Najlepsze przepisy na robienie dżemu bananowego na zimę

Klasyczny przepisW naszych czasach trudno jest spotkać osobę, która nigdy nie próbowała bananów. Ten owoc można znaleźć w każdym sklepie spożywczym. Jednak nie wszyscy wiedzą o ciekawych potrawach, do przygotowania których używa się bananów. Jednym z nich jest konserwacja dżemu bananowego. Przepisy na takie wykroje pozwalają zaopatrzyć się w danie do wykorzystania w przyszłości i przyjemnie zaskoczyć rodzinę jednym z zimowych wieczorów.

Klasyczny przepis

To najłatwiejszy przepis na dżem bananowy na zimę. W większości przypadków używają go gospodynie domowe. Ponieważ banany same w sobie są dość słodkie, możesz obejść się bez wielu składników..

Aby więc przygotować blank bananowy zgodnie z tym przepisem, musisz przygotować następujące składniki:

 • 300-400 g cukru.
 • ½ łyżeczka kwasu cytrynowego.
 • 1,5-2 kg świeżych bananów.

Korzystanie z pomarańczy

Pierwszym krokiem jest przygotowanie owoców. Konieczne jest dokładne wypłukanie ich pod bieżącą wodą. Następnie musisz pozbyć się skórki i pokroić tratwy w koła..

Zbiór z dodatkiem kiwiNa razie możesz odłożyć owoce na bok i zacząć robić syrop cukrowy. Aby to zrobić, napełnij osobny garnek wodą, wlej do niego cały cukier i zagotuj na kuchence..

Banany umieszcza się w rondlu natychmiast po ugotowaniu. Po dokładnym wymieszaniu masy należy ją gotować przez godzinę na małym ogniu. Po 55 minutach należy wlać na patelnię pół łyżeczki kwasu cytrynowego.

Pozostaje tylko wlać dżem do małych słoików i uszczelnić je specjalnym kluczem. W tym przypadku klasyczny dżem bananowy można uznać za gotowy.

Korzystanie z pomarańczyJeśli masz już dość standardowego przepisu i chcesz trochę zmienić danie, to doskonałym rozwiązaniem byłoby zrobienie dżemu bananowego z pomarańczy. Nadadzą preparatowi lekką kwaskowatość, a także niepowtarzalny przyjemny cytrusowy aromat. Na szczęście ten przepis nie jest dużo bardziej skomplikowany niż poprzedni..

Lista wymaganych składników jest następująca:

 • 1,5-2 kg bananów.
 • 1 kg apesilny.
 • 1 kg cukru.

Dżem bananowyPodobnie jak w przeszłości wszystkie owoce są dokładnie myte pod wodą. Nie spiesz się ze skórką pomarańczy. Zetrzyj ich skórkę na drobnej tarce. Następnie możesz usunąć skórkę i posiekać pomarańcze. To samo dotyczy bananów. Te ostatnie są wycięte w kształcie kół.

Wodę wlewa się do osobnego rondla i umieszcza na kuchence. Natychmiast dodaj cały cukier do wody. Po ugotowaniu wszystkie owoce dodajemy do pojemnika. Dżem należy gotować przez 40-45 minut. Zetrzyj piankę co 2-3 minuty łyżką cedzakową..

Na 5 minut przed końcem gotowania do masy dodać startą na początku startą skórkę.

Pozostaje tylko wlać dżem do słoików i uszczelnić je. Powstałe półfabrykaty najlepiej przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Piwnica jest idealna.

Zbiór z dodatkiem kiwi

Podobnie jak pomarańcze, kiwi są w stanie nadać dżemu wyjątkowej kwaskowatości, która tylko wzmacnia potrawę. Ponadto ten owoc zawiera dużą ilość cennych pierwiastków śladowych i witamin..

Pierwszym krokiem jest przygotowanie składników.. Mianowicie:

 • 8-10 owoców kiwi.
 • 4 świeże banany.
 • Jedna łyżka żelatyny.
 • Pół cytryny.
 • 400 g cukru.

Dżem bananowy z rokitnikiem i jabłkami

Do uzyskania soku potrzebna jest cytryna. Pierwszym krokiem jest wyciśnięcie soku z cytryny do szklanki. Następnie musisz umyć i obrać wszystkie ugotowane owoce..

Syrop cukrowy przygotowuje się jak zwykle. Wodę wlewa się do rondla, dodaje cukier i zagotowuje. Następnie do mieszanki dodaje się łyżkę żelatyny i wszystkie owoce. Masę należy pozostawić do gotowania przez kolejne 5-6 minut i wyjąć z pieca. Niech ostygnie.

Mieszaninę gotuje się przez 5-6 minut jeszcze 2 razy w odstępie jednej godziny. Ta metoda gotowania pozwala zachować maksymalną ilość przydatnych elementów zawartych w kiwi..

Po ostatnim gotowaniu można wlać powstały dżem do słoików i uszczelnić je.

Dżem bananowyNie jest tajemnicą, że banany to niezwykle zdrowe owoce, w których można znaleźć całą gamę witamin należących do tych grup A, B, C, E, PP. Ponadto zawierają fosfor, wapń i żelazo. Zasoby te są niezwykle przydatne dla pracy serca i całego organizmu. Przy dużej liczbie chorób lekarze zalecają jedzenie bananów, ponieważ naprawdę poprawiają one zdrowie..

Ugotowany dżem bananowy doskonale nadaje się na śniadanie z herbatą, a także do dekoracji świątecznego stołu w okresie zimowym. Doskonały do ​​naleśników, naleśników, tostów i ciasteczek.

Korzystając z jednego z tych przepisów, każda gospodyni może przygotować dużo dżemu bananowego do wykorzystania w przyszłości. Gdy nadejdzie zima, miło będzie zapamiętać to danie i podać je do stołu..


Zobacz podobne przepisy

» » Najlepsze przepisy na robienie dżemu bananowego na zimę