Kompot jabłkowo-śliwkowyŚwieży i aromatyczny kompot jest pożądany nie tylko w okresie zbiorów, ale również zimą. W związku z tym musisz zrobić to w postaci półfabrykatu.
Ale w naszym przypadku pożądanie to jedno, ale w praktyce jest to trudniejsze. W tym celu musisz znać dobry przepis na taki blank, prawda??
Jeśli jesteś zainteresowany, powiem ci, jak zrobić kompot ze śliwek i jabłek na zimę. Okazuje się, że jest po prostu niesamowity!


Składniki na kompot śliwkowo-jabłkowy
Aby przygotować 10 półlitrowych puszek kompotu jabłkowo-śliwkowego, potrzebujemy:
- jabłka - 2,5 kg,
- śliwki - 1,5 kg,
- cukier granulowany - 650 gramów.pokrojone jabłka, pokrojone śliwki
Aby więc przygotować kompot jabłkowo-śliwkowy, sortujemy owoce, wyrzucamy zepsute i uszkodzone, jeśli takie istnieją. Następnie myjemy wybrane owoce pod bieżącą zimną wodą. Pokrój jabłka na małe plasterki, jak widać na zdjęciu. Śliwki nakłuwamy ostrymi drewnianymi wykałaczkami lub widelcem. To właśnie śliwki należy nakłuć, aby skórka nie została uszkodzona podczas sterylizacji i nie wszystkie pękły. Potrzebujemy pięknego kawałka, prawda??


włożyć przygotowane jabłka i śliwki do słoika
W suchych, sterylnych słoikach, wcześniej wysterylizowanych, wkładamy przygotowane jabłka i wymieszane śliwki. Owoce muszą być ciasno zapakowane.


zrobić syrop
Teraz przygotujmy cukier granulowany do przygotowania o stężeniu 30%. Do słoika o pojemności 0,5 litra potrzebujemy około 180 gramów syropu. Dlatego wlej 1,5 litra wody do rondla i napełnij całą normę cukru. Następnie podpalamy i gotujemy miksturę przez około 10-15 minut. Dajemy płyn całkowitego rozpuszczenia cukru pudru.


zalać słoiki syropem i wysterylizować
Teraz napełnij napełnione słoiki zawartością przygotowanego gorącego syropu cukrowego. Zakrywamy słoiki pokrywkami. Pokrywy również należy wcześniej ugotować. Puszki do sterylizacji ustawiamy w głębokim rondlu z gorącą wodą. Czas sterylizacji naszych detali wynosi 10 minut. Po przetworzeniu słoików szczelnie zamykamy pokrywki. Odkręć pokrywki słoików i ostudź je.


szczelnie zamykamy słoiki pokrywkami.
Po schłodzeniu wszystkich półfabrykatów, a raczej słoików z kompotem jabłkowym i śliwkami, wyślemy je do przechowywania na zimę w suchym, chłodnym i ciemnym miejscu. Na tym kończy się nasza klasa mistrzowska i przepis na aromatyczny preparat. Muszę tylko życzyć ci smacznego!Kompot ze śliwek i jabłek na zimę
» » Kompot jabłkowo-śliwkowy