Dżem jabłkowo-śliwkowy

Pyszna dżem jabłkowo-śliwkowy gospodynie domowe gotują na różne sposoby. Różnią się stosunkiem masy głównych składników (ktoś układa jabłka i śliwki w równych proporcjach, ktoś woli jeden z produktów), ilością cukru pudru i oczywiście ilością technik gotowania. Ale wszystkie te przepisy łączy jeden czynnik: dżem jabłkowo-śliwkowy okazuje się po prostu pyszny!

Dżem jabłkowo-śliwkowy

Na Przepis na dżem jabłkowo-śliwkowy będziesz potrzebować następujących składników:

  1. 1 kg jabłek;
  2. 1 kg śliwek (dowolnego rodzaju);
  3. 1 kg cukru pudru;
  4. 1 szklanka (200 ml) wody.

Jabłka są wstępnie myte, suszone i obierane, rdzenie i krojone w cienkie plasterki. Śliwki (najlepiej mięsiste) są również myte, odsączane z nadmiaru wilgoci i obierane. Tak przygotowane owoce umieszcza się w dużej emaliowanej patelni, napełnia wodą i kładzie na piecu na umiarkowanym ogniu. Jabłka ze śliwkami gotuje się do miękkości z zamkniętą pokrywką.Dżem jabłkowo-śliwkowy

Wlewa się cukier granulowany. Dżem jest mieszany i gotowany trochę więcej na średnim ogniu. Na gorąco układa się go w wysterylizowanych słoikach, zwija metalowymi pokrywkami i schładza w wieczku odwróconym do góry nogami. Przepis przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

I jeszcze jeden przepis, dzięki któremu docenisz wszystkie zalety połączonych jabłek i śliwek. Delikatny, gęsty i aromatyczny dżem jabłkowo-śliwkowy można przygotować w ten sposób. Do przepisu będziesz potrzebować:

  1. 3 kg jabłek (koniecznie dojrzałych);
  2. 2 kg mięsistych śliwek;
  3. 2 szklanki wody

Jabłka są wymywane, obierane ze środka i obierane. Po pokrojeniu jabłek w cieńsze plasterki. Śliwki są myte, dzielone na połówki i usuwane z nasion. Śliwki i jabłka łączymy w misce lub garnku i zalewamy wodą. Należy wlać 2 szklanki (400-500 ml) wody - ale tę objętość można zmniejszyć. Gotuj dżem, aż zagotuje się na małym ogniu i wyjmij z pieca, aż ostygnie. Tę procedurę „gotowania i chłodzenia” powtarza się co najmniej 4 razy w ciągu 2 dni, tak aby masa owocowa ostatecznie zgęstniała. Po ostatnim gotowaniu gotowy dżem układa się w wysterylizowanych słoikach.

Jak widać z przepisu, brakuje w nim cukru granulowanego. Dlatego nic w przygotowanej potrawie, żadne słodziki i wszelkiego rodzaju dodatki (cynamon, goździki, wanilia itp.) Nie przeszkodzą w odczuciu czystego smaku owoców. Rzeczywiście, czasami podczas używania dżemu nadmierna słodycz po prostu nie pozwala cieszyć się naturalnym smakiem. I jemy jak zwykły przysmak.

Dżem jabłkowo-śliwkowy

Obecność śliwek w każdym dżemie przynosi szczególne nuty zarówno w smaku, jak i aromacie. Ich naturalne bogactwo sprawia, że ​​przepisy są pyszne. To tylko jedna rzecz powidła śliwkowe. Cóż, jeśli jest mieszany w gotowaniu z innymi owocami, nie ma słów! Słoiki z dżemem nie wytrzymają długo - zostaną wydane prawie natychmiast. możesz mieć pewność.


» » Dżem jabłkowo-śliwkowy