Kompot agrestowy

Agrest to niezwykle smaczna i zdrowa jagoda zawierająca wiele ważnych dla organizmu substancji oraz cenne witaminy. Nic dziwnego, że wiele hostess jest zainteresowanych pytaniem: jak ugotować kompot z agrestu, ponieważ ten napój jest niezwykle smaczny i aromatyczny. 
Należy zauważyć że kompot agrestowy na zimę łatwy w przygotowaniu i praktycznie nie różniący się od metod wytwarzania kompotu z innych owoców.
Do niego będziesz potrzebować 1,2 kg dojrzałego i wystarczająco dużego agrestu, 1-1,5 litra wody i 500-700 gramów cukru - do zrobienia syropu.


Jagody są myte, oczyszczane z liści, łodyg i gałązek, duże owoce nakłuwa się i wlewa do trzylitrowego, sterylizowanego parą słoika około ?. Następnie owoce blanszuje się, zalewając je ostrożnie gorącym, przygotowanym wcześniej syropem cukrowym na samą górę pojemnika..
Po przerwie na 5-7 minut syrop wlewa się z powrotem na patelnię, ponownie czekają, aż się zagotuje, po czym ponownie wlewa się do niego owoce w słoiku. Po pięciominutowej przerwie syrop ponownie wlewa się do rondla i doprowadzając do wrzenia, słoiki z jagodami wlewają się całkowicie - do samej krawędzi. Pojemniki z kompotem są zakręcane sterylnymi pokrywkami i odwracając do góry nogami, ustawiane na płaskiej powierzchni, czekając na ostygnięcie.
Kompot z agrestu i pomarańczy, który jest przygotowywany według opisanej powyżej technologii, jest po prostu niezwykły. Jedyny dodatek - do jagód dodaje się całe krążki 1 pomarańczy ze skórką. Te składniki wypełniają puszki o około połowę. Rezultatem jest niesamowity i delikatny kompot jagodowo-cytrusowy.


» » Kompot agrestowy