Gruszki w puszkachGruszki w puszkach na zimę, według przepisu ze zdjęciem, które proponuję, są aromatyczne i smaczne. Moja mama nauczyła mnie, jak je gotować. Zawsze starała się poczynić wiele przygotowań, aby wystarczyło na ten rok i następny, bo nie musiała co roku liczyć na zbiory. Przy takim wyliczeniu, nawet jeśli gruszki przyniosły dobre zbiory przez rok, a drugi rok okazał się bez zbiorów, to w naszej piwnicy wciąż było kilka puszek gruszek, którymi mogliśmy się cieszyć zimą.

Generalnie, jak można było zrozumieć, moja mama miała własny plan zapewnienia rodzinie jedzenia, a przygotowania odegrały w tym zakresie ważną rolę. W piwnicy czekało na nas ponad sto puszek wszystkiego, czego tylko dusza może sobie życzyć zimą.

Nic dziwnego, że z taką matką, a teraz co roku staram się wszystko zachować, aby zimą niczego sobie nie odmawiać. Więc okazuje się tańsze. Zimą kupujemy głównie zboża, mięso, ryby, a wszystko inne dostajemy z piwnicy. Są sałatki, dżemy i kompoty. Wszystko, czego organizm potrzebuje zimą, aby utrzymać rezerwy witamin.

Cóż, teraz rozpoczął się sezon gruszkowy. Nie mogłam się oprzeć i zapuszkowałam kilka puszek według przepisu mojej mamy. To smak dzieciństwa. Uwielbiam te gruszki w puszkach. Mam nadzieję, że ci się też spodoba Nawiasem mówiąc, spróbuj ugotować to samo gruszki w syropie miodowym.Składniki do produkcji gruszek w puszkach
Do konserwowania gruszek potrzebne są następujące produkty do puszki 3L:

- około 1,5 kg gruszek (wystarczy do napełnienia słoika 3L),
- 1 szklanka cukru,
- woda (ok. 2 l).

Czas gotowania: 1,5 godziny, biorąc pod uwagę, że gruszki będą sterylizowane przez 1 godzinę
Trudność: łatwa
W gotowaniu nie ma nic trudnego. Wszystko jest proste, niedrogie i dość szybkie.


włóż cukier do słoików
Najpierw wlej 1 szklankę cukru do czystego słoika.


opłucz gruszki
Opłucz gruszki w wodzie.


wytnij rdzeń gruszki
Pokrój duże gruszki na pół, wytnij rdzeń.


weź małe gruszki do zbioru
Czy wiesz, jak znaleźć dużą gruszkę, czy nie? Jeśli gruszka pasuje do słoika, nie trzeba jej kroić. Jeśli gruszka nie znajduje się w słoiku, ponieważ jej rozmiar jest większy niż szyjka słoika, oznacza to, że gruszka musi zostać pokrojona. Czasami można spotkać bardzo duże owoce. Należy je pokroić na 4 części. Tak więc zbyt duże gruszki, które zostały pocięte na 4 części podczas obróbki cieplnej, mogą się zagotować. Do zbioru lepiej jest brać małe gruszki.


Najpierw włożyć całe gruszki do słoika, a następnie połówki owoców.
Najpierw włożyć całe gruszki do słoika, a następnie połówki owoców.


zalać wodą
Wlej wodę do słoika na samą górę.


sterylizować przez 1 godzinę
Słoik wysyłamy do sterylizacji. Po ugotowaniu zmniejsz ogień i sterylizuj gruszki przez co najmniej 1 godzinę. W tym czasie gruszka powinna zmienić kolor i stać się bardziej miękka. Jeśli kolor gruszki się nie zmienił, warto przedłużyć czas sterylizacji. Po sterylizacji zamknij słoiki.


wysyłamy gruszki do ostygnięcia pod kocem
Gotowe gruszki w puszkach wysyłamy do ostygnięcia pod kocem. Następnego dnia po całkowitym ostygnięciu gruszki można ją wyjąć w chłodne miejsce..


Gruszki w puszkach
Smacznego!


jak gotować gruszki w puszkach
Polecam też się przygotować jabłka w puszkach na zimę.
Zobacz podobne przepisy

» » Gruszki w puszkach