Naturalne brzoskwinie konserwowe w połówkach bez cukru - przepis na pyszne domowe przetwory na zimę.

Naturalne brzoskwinie w puszkach w połówkach bez cukru

Zgodnie z tym przepisem brzoskwinie w puszkach bez cukru może przygotować na zimę nawet początkująca gospodyni domowa. W końcu to taki owoc, który sam w sobie jest pyszny i nie potrzebuje żadnych dodatków. Taki smaczny i zdrowy blank można zwinąć na zimę bezpośrednio w daczy, nawet bez cukru pod ręką.

Składniki: brzoskwinie

Powiemy Ci krok po kroku, jak odbywa się konserwowanie brzoskwiń w połówkach.Brzoskwinie

Owoce należy sortować według pewnych kryteriów:

- stopień dojrzałości (tak, aby przy zwijaniu nie okazało się, że część brzoskwiń w słoiku jest nienaruszona, a część jest trawiona i zmiękczana)

- wybarwienie (owoce mniej więcej tego samego koloru ładniej wyglądają w słoiku).

Owoce brzoskwini sortowane według takich kryteriów należy umyć, obrać z ogonów, przekroić na pół wzdłuż rowka i usunąć pestkę z owocu.

Powstałe połówki brzoskwiń należy umieścić w sterylnych słoikach i zalać wrzątkiem do góry.

Puszki układamy na patelni z podgrzaną wodą (55-60 stopni), której dno wyłożone jest bawełnianą serwetką (tak, aby puszki nie stukały o dno naczynia i nie pękały podczas gotowania). Nasze domowe przetwory należy sterylizować na średnim ogniu w puszkach 0,5 litra - 9 minut, 1 litr - 10 minut.

Po sterylizacji odwróć (załóż pokrywki) i szybko zawiń nasze domowe preparaty (w dowolny stary koc), aż całkowicie ostygną.

Zimą otwieramy naszą konserwę i można ją po prostu zjeść, można zrobić różne zapiekanki i ciasta, galaretki i galaretki. Nawet diabetycy mogą cieszyć się takimi brzoskwiniami w puszkach (w końcu bezcukrowe szwy).


Zobacz podobne przepisy

» » Naturalne brzoskwinie konserwowe w połówkach bez cukru - przepis na pyszne domowe przetwory na zimę.