Zasady konserwowania w domu

Jeśli masz zamiar się przygotować domowe konserwy, wtedy powinieneś znać zasady puszkowania. Zapraszamy do zapoznania się z nimi za pomocą naszego artykułu.
Owoce i warzywa w puszkach to warzywa i owoce przetwarzane w niskich lub wysokich temperaturach. Zabieg ten chroni je przed degradacją mikrobiologiczną spowodowaną przez drożdże, pleśń i bakterie.. Konserwy domowe jest wskazany, jeśli owoce i warzywa są uprawiane na własnej działce lub zbierane na polu lub w lesie.Zasady konserwowania w domu

Spróbuj ugotować buraki w puszkach.
Dopóki płód jest związany z rośliną mateczną, niebezpieczeństwo skażenia mikrobiologicznego jego tkanek wewnętrznych jest niewielkie. Zagrożenie to pojawia się, gdy podczas zbioru jego zewnętrzna skorupa, czyli skórka, zostaje uszkodzona. Mogą to być również ułatwione przez zmiany w tkance płodu, które występują przy dłuższym kontakcie z wodą..
Głównym warunkiem konserwowania w domu jest terminowe przetwarzanie dobrej jakości, świeżych surowców, które są zbierane na etapie optymalnej dojrzałości. Zdrowe i świeże owoce i warzywa są bogate w substancje użyteczne i ochronne, pektyny, sole mineralne.
Na wartość odżywczą i jakość owoców i warzyw w puszkach duży wpływ ma sposób ich przechowywania. Większość naturalnych składników zostaje zachowana podczas zamrażania. Na drugim miejscu jest sterylizacja termiczna. Ponadto w domu można stosować takie metody konserwowania, jak suszenie, moczenie, marynowanie, solenie, marynowanie.

Zasady konserwowania w domu

Konserwowanie w domu.
Sprzęt i naczynia do konserw domowych.
Do domowych przetworów najlepiej używać szklanych pojemników: słoików, butelek i butelek. Ma dość dużą wytrzymałość, można go używać wiele razy. Beczki, wiadra, duże naczynia emaliowane mogą być używane do konserwowania, marynowania i marynowania..

Zasady konserwowania w domu

Bardzo oryginalny kawałek - konserwowanie czosnku niedźwiedziego na zimę. Koniecznie spróbuj.
Najłatwiejszą metodą zamknięcia jest metoda zwijania. W tym celu stosuje się osłony blaszane. Wskazane jest pokrycie ich specjalnym smarem antykorozyjnym. W przypadku konserw, które nie wymagają długotrwałego przechowywania, można użyć plastikowych pokrywek. Butelki i butelki szklane są zamknięte korkami z tworzywa sztucznego lub korka, a na górze wypełnione parafiną, żywicą lub woskiem uszczelniającym. Do przechowywania soku można użyć gumowych smoczków, które zastąpią zatyczki.
Spróbuj też gotować faszerowane warzywa na zimę.
» » Zasady konserwowania w domu