Przetwarzanie winogron

Winogrona to ulubiony przysmak wielu ludzi. Ogrodnicy często sadzą tę roślinę na swoich działkach, aby jesienią cieszyć się przyjemnym smakiem aromatycznych jagód. Ale podobnie jak inne kultury potrzebuje odpowiedniej opieki. Polega on nie tylko na prawidłowym sadzeniu, formowaniu i wiązaniu, ale również bardzo ważna jest ochrona winogron przed chorobami i szkodnikami. Traktowana roślina może wytrzymać różne choroby i owady, które mogą jej zaszkodzić.

Przetwarzanie winogron na wiosnę przed chorobami i szkodnikami

Głównym celem przetwarzania roślin jest zapobieganie pojawianiu się chorób i odstraszanie owadów. Choroby mogą być wywoływane przez bakterie lub grzyby. Opryskiwanie winogron pomoże w przyszłości uniknąć rozwoju infekcji i uszkodzeń krzewów..

Wszyscy wiedzą, że łatwiej jest uniknąć kłopotów, niż uporać się z konsekwencjami później. Aby roślina rosła zdrowo i dobrze owocowała, istnieje specjalny schemat leczenia winogron przed chorobami i szkodnikami. Przestrzegając ustalonego harmonogramu, ogrodnicy mogą chronić swoich podopiecznych przed szkodliwymi wpływami i cieszyć się dobrymi plonami..Nie wszyscy ogrodnicy dokładnie wiedzą, kiedy wykonać zabieg, dlatego spryskaj krzaki natychmiast po ich otwarciu. Wstępne przetwarzanie winogron na wiosnę odbywa się w pierwszych tygodniach kwietnia. Głównym lekiem jest fungicyd, jest bardzo skuteczny w niszczeniu infekcji grzybiczych. Leczenie winogron z chorób przeprowadza się bardzo ostrożnie, ponieważ po zimowaniu mogą pozostać patogeny chorobotwórcze. Gleba wokół uprawy jest również traktowana, ponieważ może zawierać zarodniki.

Po raz drugi wiosenna obróbka winogron odbywa się w drugiej połowie kwietnia, kiedy owady budzą się z hibernacji. Jeśli przegapisz moment i nie spryskasz krzaków w odpowiednim czasie, owady mogą uszkodzić kwitnące pąki, co bezpośrednio wpłynie na zdrowie rośliny i jakość plonów. W tym przypadku stosuje się specjalne preparaty na choroby winogron - środki owadobójcze. Jeśli roślina była silnie porażona, to po 10 dniach zabieg należy powtórzyć..

Kiedy roślina zakwitnie, przeprowadza się ostateczną obróbkę winogron. W tym celu stosuje się mieszaninę fungicydów i insektycydów. Aby uzyskać optymalne wyniki, należy ściśle przestrzegać harmonogramu..

jak przetwarzać winogrona

Jak leczyć winogrona z chorób

Najlepszy czas na opryskiwanie to pochmurna pogoda i brak wiatru, ponieważ na arkuszach pozostają oparzenia od ekspozycji na jasne promienie słońca. Każdy dobry ogrodnik z wyprzedzeniem przygotowuje się do wiosny. Głównym celem przygotowania jest wybór sposobu przetwarzania winogron.

Produkty do opryskiwania dzielą się na kilka rodzajów:

  • biologiczny. Leki te różnią się od innych tym, że mogą być przetwarzane niezależnie od czasu. Są wśród nich szczepy bakterii, które z powodzeniem potrafią zwalczać choroby różnych natur i owady;
  • chemiczny. W naszych czasach istnieje ogromna liczba chemikaliów. Najskuteczniejsze z nich to: witriol miedzi i żelaza, mieszanka Bordeaux, mocznik i wiele innych;
  • środki ludowe są z powodzeniem stosowane od wielu lat do opryskiwania nie tylko winnic, ale także innych mieszkańców ogrodu. Prostota przygotowania wywarów wcale nie wskazuje na ich nieskuteczność. Takie metody pomogą nie tylko wyleczyć roślinę. Ale także, aby zapobiec ponownemu zakażeniu.

Dodaj komentarz


Zobacz podobne przepisy

» » Przetwarzanie winogron