Dżem ze śliwekPewnego razu znajomy zaprosił mnie do siebie. Podchodząc do niej, nawet z progu, poczułem cudowny zapach z kuchni, który przykuwał. Spędzając dużo czasu i apetyt, zdecydowaliśmy się na przekąskę. Smażone ziemniaki, otworzyłem słoik ogórki kiszone. Potem zrobili kawę. A na kawę znajomy położył pyszne ciasto, które pachniało aromatem we wszystkich pokojach.
Po spróbowaniu byłam po prostu zachwycona! Niezapomniany smak. Czy wiesz, jaki był jej główny składnik? Dżem ze śliwek! Tak, tak, dokładnie powidła śliwkowe. Przyjaciel mnie nimi potraktował! Boże, jakie to było pyszne. Z takim dżemem każde ciasto będzie po prostu niesamowite i niesamowite. Tak, i dokładnie spisałem przepis na ten dżem.
Teraz spieszę się z wami podzielić. Pamiętaj, aby to zanotować i ugotować, gdy śliwki będą dostępne..

Składniki:
- 300 gramów śliwek,
- 1 szklanka cukru,
- 30 gramów wody (ten składnik jest opcjonalny)Wymagane składniki
Przede wszystkim dokładnie umyjmy śliwki. Śliwki muszą być dojrzałe. Jeśli twoje śliwki są twarde, musisz zwiększyć ilość cukru.
Więc otrzymujemy kości ze śliwek. Robię to zwykłym nożem, odcinając miazgę z obu stron..
Powstałe kawałki drylowanych śliwek włożyć do kadzi.


włożyć śliwki do kadzi
Dodaj cukier do śliwek.


Dodaj cukier
Następnie dodaj wodę. Ale, jak wspomniano powyżej, ten składnik jest opcjonalny. Śliwki można po prostu przykryć cukrem i odstawić, aż sok wypuści..


Dodaj wodę
Podpalamy chochlę ze śliwkami. Kiedy masa się zagotuje, zmniejsz ogień.
Gotuj dżem ze śliwek przez 20-30 minut, następnie ostudź i wlej do pojemnika. Okazuje się, że jest bardzo smaczny i Dżem truskawkowy, które możesz również ugotować według tego przepisu.


wlej dżem
Oto taki dżem ze śliwek! Pomóż sobie i gotuj pyszne ciasta z tego rodzaju dżemem!
» » Dżem ze śliwek