Jak zamrozić śliwki na zimę bez cukruJeśli nadal nie wiesz, jak zamrozić śliwki w plastrach na zimę, zachowując ich smak i aromat, proponujemy Ci krok po kroku przepis na zamrażanie śliwek ze zdjęciem. Tutaj zamrozimy śliwki na połówki.


Składniki
Składniki:
- śliwki.


spłucz śliwki
Z mrożonych śliwek można następnie ugotować kompot w plasterkach. Nie ustępują świeżemu smakowi. I nie rozpadną się podczas gotowania. Wybieraj śliwki, które są dojrzałe, ale nie przejrzałe. Powinny być jędrne, słodkie i niesamowicie smaczne. Dobrze opłucz każdą śliwkę oddzielnie, usuń gałązki i liście, jeśli są. Pozostaw, aby nadmiar wody przesypał się do szklanki. Podczas zamrażania obecność wody jest niedopuszczalna, w przeciwnym razie pojawią się kawałki lodu.


przekrojony na pół
Jak więc zamrozić śliwki w plasterkach na zimę bez cukru.

Przeciąć każdą śliwkę na pół wzdłuż rowka. Delikatnie usuń kość, nie uszkadzając miąższu.


włóż do toreb
Umieść w woreczkach strunowych w jednej warstwie. Wyciśnij jak najwięcej powietrza. Pamiętaj, że w jednej torebce musisz włożyć tyle śliwek, ile jednorazowo jesz. Nie trzeba wkładać wszystkiego do jednej dużej torby, a następnie wyjmować 10 sztuk. Skróci to okres przydatności do spożycia o rząd wielkości, a smak się pogorszy..


mrożone połówki śliwek
Włożyć śliwki do zamrażarki i ustawić na najniższą temperaturę. Im szybciej zamarza, tym lepiej. Połówki śliwki można układać jedna na drugiej. Same śliwki są dość gęste, więc nie będą się marszczyć..


Jak zamrażać śliwki w kawałkach
Przed podaniem należy rozmrozić, jeśli śliwki nie zostaną poddane dalszej obróbce cieplnej. Aby to zrobić, wyjmij torbę z zamrażarki i bez otwierania przenieś ją do lodówki, gdzie temperatura nie jest wyższa niż +4 stopnie. Poczekaj, aż śliwki całkowicie się rozmrozą, a dopiero potem wyjmij je z lodówki i otwórz torebkę. Jeśli chcesz upiec ciasto śliwkowe, konieczne jest również wstępne rozmrażanie. Ale w przypadku dżemu lub kompotu nie trzeba rozmrażać. Po prostu wrzuć śliwki do wrzącej wody..
Okres przechowywania mrożonych śliwek wynosi 11 miesięcy. Nie zamrażaj z kośćmi, lepiej poświęć czas i wyczyść. Wtedy wygodniej jest gotować, a same śliwki są smaczniejsze.
A oto jak się przygotowują śliwki mrożone w syropie cukrowym na zimę.
Zobacz podobne przepisy

» » Jak zamrozić śliwki na zimę bez cukru