Dżem ze śliwek. Przepis ze zdjęciem

Dżem. Co to jest dżem i jak się go wytwarza? W rzeczywistości dżem to produkt spożywczy otrzymywany przez gotowanie jagód i innych owoców w syropie cukrowym. Ponadto dżem gotuje się w miodzie do stanu galaretowatego.

Nawiasem mówiąc, konsystencję dżemu można nie tylko zżelować, ale także w postaci tłuczonych jagód i owoców, a nawet kawałków jagód w syropie. Ale i dzisiaj ci zaoferuję Przepis na Dżem Śliwkowy. A jego konsystencja będzie jednorodna i galaretowata.

Dżem ze śliwek

Jeśli jesteś gotowy, zaakceptuj mój przepis na gotowanie dżem, następnie przyjrzyjmy się krok po kroku procesowi jego przygotowania. A na początek nie zapomnijmy o przygotowaniu następujących składników:

Śliwki - 2 kg.,
Cukier granulowany - 2,2 kg.


Dżem ze śliwek

Zacznijmy robić dżem. Dżem ze śliwek zaczyna się od przygotowania śliwki. Sortujemy je, usuwamy uszkodzone i zepsute owoce. Śliwki myjemy pod bieżącą zimną wodą. Dajemy czas na wodę do szklanki.

Dżem ze śliwek

Następnie wycinamy przygotowane wzdłuż widocznego rowka i usuwamy kości. Pokrój śliwki na małe plasterki, jak pokazano na zdjęciu.

Dżem ze śliwek

Teraz wlej wodę na dno patelni, mniej więcej od dołu powinna znajdować się w odległości 2-3 cm. Następnie w rondelku wkładamy pokrojone plasterki śliwek, przygotowane wcześniej. Podpal wszystko i gotuj mieszaninę przez około 10 - 15 minut.

Dżem ze śliwek

Gdy tylko nasze śliwki zmiękną, dodajemy do patelni cukier granulowany w ilości 1 kg śliwek 1,1 kg cukru granulowanego Dodawaj cukier granulowany kilkakrotnie tak, aby stopniowo rozpuścił się w mieszance.

Dżem ze śliwek

Ugotuj dżem do miękkości. Gotowość sprawdzamy na spodku, jeśli syrop nie oddzieli się od ugotowanej kropli, oznacza to, że dżem jest gotowy.
Więc nasza klasa mistrzowska dobiegła końca ”jak zrobić powidło śliwkowe„W rezultacie mamy ze sobą dość dużą liczbę gotowych półfabrykatów. Wysyłamy je do przechowywania w chłodnym i jednocześnie ciemnym miejscu. Świetną opcją jest spiżarnia lub piwnica. A potem pozwól naszym słoikom czekać na swoją kolej.

Dżem ze śliwek

Smacznego i do zobaczenia wkrótce!

Dżem ze śliwek

Dżem ze śliwek

Autor: arivederchy

Zobacz podobne przepisy

» » Dżem ze śliwek. Przepis ze zdjęciem