Różne cukinie, ogórki i śliwki: przepis ze zdjęciem krok po kroku

W tym roku są takie zbiory ogórków i cukinii, że nie wiesz, jak inaczej je ugotować. Możesz po prostu marynować, fermentować, kiszić ogórki, robić kawior, smażyć, konserwować cukinię z krążkami, czego po prostu nie robią. Proponuję na zimę marynować ogórki cukinią w jednym słoiku, a dla uzyskania kwaśności i aromatu dodać garść dojrzałych śliwek. Świetna przekąska zimą. Talerz pikli z jednej puszki. Najważniejsze, że wszystko jest proste i szybkie.

Do gotowania asortyment cukinii, ogórków i śliwek potrzebujemy - 1 godzina, wydajność produktu - 1 litr.

Składniki:

 1. Świeża cukinia - 300 gramów
 2. Ogórki - 200 gramów
 3. Małe śliwki - 100 gramów
 4. Czosnek - 1 duży ząbek
 5. Parasole koperkowe - 3 sztuki
 6. Lavrushka - 3 liście
 7. Gorzka papryka - 5 pierścieni
 8. Bazylia fioletowa - do smaku
 9. Zielony chrzan - 1/2 liścia
 10. Gruba sól - 1 łyżka stołowa
 11. Ocet 9% - 3 łyżki stołowe
 12. woda.

Różne cukinie, ogórki i śliwki: etapy gotowania

Umyj wszystkie warzywa i owoce. Ogórki można polać wodą z lodem na godzinę, aby były chrupiące. Pamiętaj, aby przyciąć krawędzie dyni i ogórków. Śliwki mogą być dowolne, ja mam małe, dojrzałe z kwaskowatością, po prostu nie zajmą dużo miejsca i dodadzą przyjemnej pikanterii warzywom. Cała cukinia nie będzie pasować, więc po prostu odetnij część. Mam litr puszki, jeśli masz więcej składników, proporcjonalnie oblicz, ile puszek potrzebujesz. Słoik należy natychmiast umyć i ugotować na parze według metody starej babci - na imbryku. Po prostu gotuj pokrywkę w wodzie przez 5 minut.

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Cukinię pokroić w pół-pierścienie, nie cienkie, średnie.Różne cukinia, ogórki i śliwki

Do słoika wkładamy listek chrzanu, koperek, gorzką paprykę, czosnek, można pokroić na 4 części, laur, bazylia, suszone, ale można też świeże.

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Na pierwszą warstwę kładziemy ogórki, nie są dla mnie duże, więc układamy je „kolbami” w dół, pionowo, tak aby były do ​​siebie dociśnięte. Następnie wlej śliwki w wolne miejsca.

Różne cukinia, ogórki i śliwki

A następnie mocno ułóż półpierścienie cukinii.

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Solankę przygotuj oddzielnie. Wlej 300 mililitrów wody do naczynia, zalej solą i zagotuj wodę. Zalej obrabiany przedmiot tą solanką i poddaj sterylizacji. Musisz wysterylizować litrowy słoik - 10 minut na małym ogniu. Mam prosty wysoki rondel z kawałkiem bawełnianej szmatki na dole. Wlej wodę, podgrzej, umieść słoik z przedmiotem obrabianym na środku, tak aby woda dostała się do gałek ocznych i wysterylizuj.

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Pod koniec sterylizacji zakręć pokrywką lub przekręć w zależności od słoika i przykryj ręcznikiem, po 3 godzinach słoik ostygnie i zestaw cukinii, ogórków i śliwek będzie gotowy! 

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Różne cukinia, ogórki i śliwki

Różne cukinia, ogórki i śliwki


Zobacz podobne przepisy

» » Różne cukinie, ogórki i śliwki: przepis ze zdjęciem krok po kroku