Śliwki mrożone w syropie cukrowym na zimęSłodkie połówki śliwek, oblane cienkim syropem cukrowym, mrożone w jednej warstwie. Preparat ten pozwala cudownie zachować naturalny smak owoców. Śliwki zamrożone w syropie cukrowym można wtedy wykorzystać do zupełnie innych celów. Jeśli chcesz - przygotuj kompot. Jeśli chcesz - zrób ciasto z nadzieniem z owoców. Śliwki mrożone są mocne, jędrne, nie tracą kształtu i aromatu. Metoda gotowania jest bardzo prosta, a po opanowaniu jej można następnie zamrażać inne owoce lub jagody zgodnie z tą samą zasadą..
Dla odmiany możesz gotować marynowane śliwki z wódką.

Więc zamrażamy śliwki na zimę w domu.

Będziesz potrzebować:
- 1 kg śliwek,
- 1/2 l wody,
- 3 łyżki. cukier granulowany.zrobić syrop
Aby uzyskać najlepszy efekt, wybieramy najtwardsze, najsilniejsze owoce. Owoce nie powinny być dziurawe, zgniecione ani w inny sposób widocznie uszkodzone. Węgierskie śliwki są bardzo odpowiednie do tego przepisu. Chociaż okazują się trochę kwaśne.
Tak więc myjemy owoce, które zdecydujesz się zamrozić w syropie pod wodą. Wysuszyć tak, aby na beczkach nie pozostały krople wody. Możesz po prostu rozłożyć je na papierowym ręczniku i zacząć gotować za około piętnaście minut. Poza tym jest coś wspólnego z tym czasem. Możesz po prostu zrobić syrop. Aby to zrobić, wymieszaj wodę z tym słodkim składnikiem w emaliowanym rondlu. Jest to konieczne, aby żadne kawałki karmelu nie przykleiły się do ścian. Doprowadź mieszaninę do wrzenia. I ciągle mieszamy drewnianą szpatułką, aż kryształy całkowicie się rozpuszczą. Następnie wyłącz ogień i ostudź syrop.


Podzielić śliwki na połówki
Do zamrożenia śliwki dzielimy na połówki, ostrożnie przecinając nożem wzdłuż rowka. Nie zaleca się łamania go rękami, ponieważ można zmiażdżyć miazgę. Wyciągamy kości z wnęki.


polać śliwkami syropem
Wybieramy dania, w których rozłożymy śliwki i napełnimy je syropem cukrowym. Lepiej, żeby był ponownie emaliowany. Tworzymy pierwszą warstwę połówek owocu. I polej je zimnym syropem cukrowym. Lekko potrząśnij naczyniami, aby lepki syrop pokrył całą powierzchnię owocu. Następnie możesz ułożyć pozostałe owoce drugą, a nawet trzecią warstwą, nalewając syrop w ten sam sposób. Ale możesz to zrobić w jednym kroku. Śliwki zostawiamy tak, aby były nasycone cukrem i pozwalały wypłynąć sokowi. Zajmie to co najmniej godzinę. Nie wkładać do lodówki. Niech ostygnie tylko na stole.


połówki owoców rozprowadzamy na tackach
Następnie rozprowadzamy połówki owoców na tacach. Nie dodajemy syropu, śliwki już go wystarczająco wchłonęły.
Wstawiliśmy do zamrażarki.


zamrozić śliwki
Wskazówki: kiedy potrzebujesz śliwek, rozmrażaj je w lodówce na dolnej półce.
Z pozostałego syropu z mrożonych śliwek możesz ugotować kompot.

Smacznego.
Starinskaya Lesya
Warto też wiedzieć, które produkty można zamrozić, a które nie.
» » Śliwki mrożone w syropie cukrowym na zimę