Śliwki w syropieŚliwki rosną w naszym wiejskim domu, zwykle przez lata gotujemy z nich klasyczny dżem, który nie cieszył się powodzeniem u moich bliskich, a po prostu gromadził się w spiżarni. Ale gdzieś musieliśmy umieścić nasze zbiory, a nie były one małe. Dlatego nie przestawałam szukać przepisu na konserwowanie śliwek, tak aby polubili go zarówno dorośli, jak i dzieci. Chcę zwrócić na to twoją uwagę przepis ze zdjęciem śliwek w puszkach z czosnkiem.

Kiedyś pojechaliśmy do daczy wczesną wiosną i sąsiad poczęstował nas całymi śliwkami w puszkach. Wiedzieli, jak zrobić cały słoik przez minutę, a przede wszystkim marynowane śliwki w syropie na zimę z nasionami lubił mojego syna, który powiedział, że zjadł najsmaczniejsze śliwki w swoim życiu. I wtedy dotarło do mnie. Oto idealny przepis na śliwki, nie ma z tym zamieszania, ale jest wielu, którzy chcą się nimi ucztować, a raczej cała rodzina. Przepis wziąłem od sąsiada, po oczekiwaniu na lato i nowe zbiory zastosowałem go. Wynik był świetny. Teraz czas się z tobą podzielić.


niezbędne składniki
Składniki:

- śliwki - 600 gramów,
- cukier - 200 gramów,
- szczypta cynamonu,
- woda.umyj śliwki
Wybierz duże, mięsiste śliwki.
Umyj je i ułóż w słoikach do góry. Mam 2 półlitrowe puszki.


włożyć do słoików


zalać wodą
Zagotuj wodę i wlej do słoików, przykrywając pokrywką. Odstaw na 20 minut. Bardzo smaczne i tzw śliwki marynowane z czosnkiem.


woda ściekowa
Po tym czasie wlej wodę z powrotem na patelnię i dodaj cukier, cynamon. Gotować.
Wlać do słoików i przykryć pokrywką.


Dodaj cukier


dodaj cynamon


wlać śliwki
W międzyczasie bierzemy kolejną patelnię, kładziemy na dnie ręcznik, na wierzch kładziemy nasze puszki i zalewamy gorącą wodą do zwężenia puszek. Zagotować i odliczając 10 minut, wyłączyć piekarnik.
Przekręć słoiki, odwróć je do góry nogami i pozwól im zaczekać w cieple do ostygnięcia, a następnie włóż je do spiżarni. Wypróbuj te pyszne i łatwe w przygotowaniu śliwki w syropie na zimę.
Te marynowane śliwki w syropie można zjeść na zimę z pestkami łyżeczką, jako deser lub z herbatą rano i po obfitej kolacji, gdy nie chcecie ciężkich deserów. Wysoce zalecane.


zwinąć puszki
Smacznego!
» » Śliwki w syropie