Dżem jabłkowo-śliwkowy

Okazuje się, że w jednym przepisie można zebrać wszystkie główne zalety jabłek i śliwek.. Dżem śliwkowo-jabłkowy okazuje się delikatny, niezwykle aromatyczny i po prostu niesamowicie smaczny. Dżem śliwkowo-jabłkowy gotuje się z cukrem lub bez. Nie jest dżem na zimę, co wymaga dużego spożycia cukru pudru. W tych przepisach możesz dostosować słodycz lub uczynić ją tak naturalną, jak to tylko możliwe, bez słodzików..

Dżem jabłkowo-śliwkowy

Przepis na dżem jabłkowo-śliwkowy (bez cukru pudru) można przygotować z następujących składników:

  1. 3 kg dojrzałych jabłek;
  2. 2 kg dojrzałych śliwek (miękkich);
  3. 3 litry wody.


Jabłka są myte, obrane ze skórki i obierane, a następnie krojone w średniej wielkości kawałki. Śliwki są również myte i drylowane, dzieląc je jednocześnie na dwie połowy. Jabłka łączy się ze śliwkami w misce lub misce i napełnia wodą. Naczynie ustawia się na kuchence, a dżem zaczyna się gotować na bardzo małym ogniu. Owoce tylko zagotowuje się i odstawia do ostygnięcia. Ta procedura jest wykonywana 4 razy dziennie przez dwa dni. Aż masa zgęstnieje. Gdy dżem jest gotowy, można go przenieść do wysterylizowanych szklanych słoików i zwinąć.

Dżem jabłkowo-śliwkowy

Następny przepis ”Dżem jabłkowo-śliwkowy z cukrem". Do niego potrzebujesz:

  1. 1 kg jabłek;
  2. 2,0-2,2 kg cukru pudru;
  3. 1 kg śliwek;
  4. 1 litr wody.

Jabłka i śliwki przygotowuje się tak samo, jak w poprzednim przepisie. Następnie obierki z jabłek zalewamy wrzącą wodą i gotujemy przez 25-30 minut. Same jabłka kroimy na kawałki i polewamy gotowanym bulionem jabłkowym i gotujemy na umiarkowanym ogniu ok. 20 min. Po określonym czasie dodaje się do nich? trochę przygotowanego cukru, a jabłka gotują się jeszcze przez około 10 minut, śliwki są obrane i przesłane do jabłek. Dżem gotuje się przez kolejne 10 minut, a pozostały granulowany cukier wlewa się do niego. Ostatni raz masa owocowa jest gotowana przez 10 minut i zwijana.

Dżem jabłkowo-śliwkowy

Dla miłośników bardzo słodkiego dżemu można zmieszać cukier ze skondensowanym mlekiem lub miodem. Ponadto śliwki można zastąpić agrestem, a otrzymasz „Przepisy ze zdjęciami. Dżem jabłkowo-agrestowy".


» » Dżem jabłkowo-śliwkowy