Syrop jabłkowy: 6 najlepszych pustych przepisów - jak zrobić domowy syrop jabłkowy

Syrop jabłkowy

W szczególnie owocnych latach jest tak wiele jabłek, że ogrodnicy nie potrafią zgadnąć, jak użyć słodkich owoców, które nie nadają się do długotrwałego przechowywania. Z owoców tych można zrobić różnego rodzaju preparaty, ale dziś skupimy się na syropie. To danie deserowe może służyć do przyrządzania napojów bezalkoholowych oraz jako sos do lodów lub słodkich wypieków..

Składniki: woda, żelujący cukier, cynamon, cukier, jabłka
Czas do zakładki: Cały rok

Zasadniczo w przypadku syropu do przetwarzania przyjmuje się kwaśne owoce lub niedojrzałe padliny, które spadły z jabłoni przed czasem. Jeśli nadwyżka pełnoprawnego plonu po prostu powstała, wówczas są one również używane do syropu..

Przed zbiorem owoce należy umyć. W tym celu jabłka umieszcza się w dużej misce i wlewa zimną wodą. Następnie każdy owoc delikatnie myje się rękami pod bieżącą wodą i przenosi na durszlak lub ręcznik rozłożony wcześniej na stole.

Jeśli przepis wymaga obierania jabłek i uwolnienia ich skrzynek nasiennych, odbywa się to za pomocą ostrego noża lub obieraczki do warzyw.

Syrop jabłkowy

Przepisy na syrop jabłkowy

Syrop do soku

Przepis na niegotowany kwas cytrynowyCzyste jabłka przechodzą przez sokowirówkę. Będziesz potrzebował 1 litra świeżo przygotowanego napoju. Płyn wlewa się do miski i pozostawia na jeden dzień. Na ten czas lepiej jest włożyć sok do lodówki. Następnego dnia sok jest ostrożnie odsączany, pozostawiając osiadły miąższ owocu na dnie pojemnika. Do klarownego płynu dodaje się cukier (1,5 kg) i kwas cytrynowy (1 łyżeczka). Miskę podpala się i podgrzewa, nie gotując. Po rozpuszczeniu kryształków syrop przelewa się do sterylnych butelek i zakrywa..

Syrop jabłkowy

Skoncentrowany syrop cynamonowy

Sok jabłkowy pozyskuje się w podobny sposób jak w przepisie opisanym powyżej. Mierzy dokładnie 2 litry. Do płynu dodaje się cukier granulowany. Zajmuje 1,5 kilograma. Miskę jedzenia podpala się i gotuje przez godzinę. W tym czasie syrop jest stale mieszany i, jeśli to konieczne, usuwa pianę. Pod koniec gotowania dodaj 1 łyżeczkę mielonego cynamonu. Można ją zastąpić patykiem kory, natomiast przyprawę umieszcza się w rondelku na samym początku gotowania.

Gęsty, skoncentrowany syrop o aromacie jabłkowo-cynamonowym jest rozlewany na gorąco do sterylnych butelek i szczelnie zamykany.

Syrop jabłkowy

Z nieobranych jabłek

Jabłka (10-12 sztuk) średniej wielkości przecina się na pół i umieszcza w rondelku. Nie ma potrzeby czyszczenia i usuwania nasion. Kawałek wlewa się 300 mililitrów czystej wody i gotuje przez pół godziny, aż będzie miękki, pod pokrywką. Następnie dodaj cukier (700 gramów) na patelnię i gotuj masę przez kolejne 5 minut. Aby oddzielić miazgę jabłkową ze skórkami i nasionami od syropu, masę przesiewa się przez drobne sito przykryte bawełnianą szmatką lub kilkoma warstwami gazy. Ciasto służy do gotowania galaretki, a syrop wlewa się do puszek..

Syrop jabłkowy

Jabłka obrane - przepis podwójny: syrop i dżem

1 kilogram jabłek obrać i pokroić na małe kawałki. Owoce wkładamy do miski i posypujemy 1 kilogramem cukru pudru. Kawałki z cukrem pozostawiamy na jeden dzień, aż powstanie sok. Następnie plasterki jabłka podpala się i gotuje przez 15 minut. Po tej procedurze masa jest filtrowana. Miazgę kruszy się za pomocą blendera do stanu dżemu i układa na gorąco w sterylnych pojemnikach.

Syrop ponownie podpala się, dodaje łyżeczkę cukru waniliowego i sok z 1 cytryny. Płyn gotuje się przez 10 minut i butelkuje.

Syrop jabłkowy

Ze skórki jabłek

Obierania jabłek, które pozostają po zrobieniu puree lub dżemu nie są wyrzucane. Przygotowuje się z nich również syrop. Skórkę z 1 kilograma jabłek układa się na blasze do pieczenia i suszy na minimalnej mocy piekarnika przez godzinę. Rezultatem jest coś w rodzaju suszonych owoców. Wysuszony produkt umieszcza się w rondelku i zalewamy 1,5 litra wody. Przez godzinę masę gotuje się, a następnie przepuszcza przez drobne sito. Dodaj 1 kilogram cukru do bulionu i gotuj przez kolejne kwadrans.

Tatiana Avrova opowie Ci więcej o gotowaniu syropu ze skórki z sokiem z cytryny na swoim kulinarnym wideo blogu

Żelujący syrop cukrowy

Na 1 kilogram jabłek weź 1 szklankę cukru żelującego i 2 litry wody. Całość włożyć do rondla i zalać wodą. Główny produkt należy gotować do miękkości. Jeśli owoce są małe, wystarczy 10 minut, jeśli jabłka są średnie lub duże, czas wydłuża się do 20-25 minut. Zmiękczone jabłka ubijane są drewnianą miazgą bezpośrednio w wodzie. Następnie masę przepuszcza się przez 4 warstwy gazy. Do bulionu dodaje się cukier żelujący, a syrop gotuje się przez 5 minut.

Syrop jabłkowy


» » Syrop jabłkowy: 6 najlepszych pustych przepisów - jak zrobić domowy syrop jabłkowy