Dżem dyniowo-jabłkowy

Przygotowanie domowych przetworów i przetworów wcale nie jest trudne i nie jest trudne. Ale później przyniosą wielką przyjemność. W końcu są takie pyszne, a niektóre z nich są niezwykle zdrowe. Nie możesz w to uwierzyć ?! Następnie niech przepis "Dżem dyniowo-jabłkowy»Przekona cię inaczej.

Dżem dyniowo-jabłkowy

Składniki na dżem dyniowo-jabłkowy:

  1. 0,5 kg dyni;
  2. 0,6 kg jabłek;
  3. 400 ml wody;
  4. 1 kg cukru pudru;
  5. 3 g kwasu cytrynowego.


Dynię na dżemie obrać i pokroić w cienkie, średniej wielkości plasterki i gotować na wolnym ogniu w niewielkiej ilości wody. Następnie należy go przetrzeć razem z płynem na sicie do uzyskania jednorodnej gęstej masy.

Dżem dyniowo-jabłkowy

Jabłka kroi się w plasterki, jak dalej dżem jabłkowy. Można je również zmiękczyć wodą i wytrzeć na sicie. Następnie mus jabłkowy można ubić ręcznie lub w blenderze.

Ponadto oba tłuczone ziemniaki (i okazało się, że w wyniku obróbki cieplnej około 0,5 kg obu) są łączone razem. Jest do nich dodany? część powyższej normy cukru granulowanego. Dżem gotuje się na średnim ogniu przez 20 minut, mieszając. Dodaje się drugą część cukru, kwas cytrynowy. (Kwas cytrynowy można pominąć, jeśli odmiana jabłek jest wystarczająco kwaśna). Dżem ponownie gotuje się przez 20 minut. W żadnym wypadku nie należy zapomnieć o wymieszaniu dżemu, aby się nie przypalił!

Dżem dyniowo-jabłkowy

Rezultat jest niezwykle smaczny dżem dyniowo-jabłkowy bogaty kolor i aromat. Należy lekko schłodzić i przenieść do przygotowanych, wysterylizowanych słoików, pozostawić do całkowitego ostygnięcia i dopiero wtedy zamknąć nylonowymi pokrywkami.

W przygotowaniu ten dżem jest niezwykle prosty dżem gruszkowo-jabłkowy i inne przetwory owocowe. Pozostaje tylko zakasać rękawy i zabrać się do roboty - aby zimą zafundować sobie niesamowite domowe preparaty.


» » Dżem dyniowo-jabłkowy