Dżem z jabłek na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Jeśli nie wiesz jak, oprócz dżemu i kompotu, możesz wykorzystać bogate zbiory jabłek, to proponuję ugotować kilka słoików dżem jabłkowy. Dżem jabłkowy to jabłka z granulowanym cukrem gotowane na puree ziemniaczane. Ogólnie rzecz biorąc, dużo łatwiej jest uzyskać gęsty dżem jabłkowy niż na przykład z innych owoców i jagód, ponieważ jabłka zawierają dużą ilość pektyny.

Applejam to gotowy do spożycia deser, choć można go również stosować w domowych wypiekach jako nadzienie, międzywarstwę, dekorację i impregnację. 

Gotowane na tym przepis na dżem jabłkowy uzyskuje się gęstą konsystencję, ponieważ w recepturze zostanie zastosowany naturalny zagęszczacz pektyny o przemysłowej nazwie „Quittin” lub „Zhelinka”. Najlepsze jabłka do robienia dżemów i marmolad to odmiany letnie o miękkim i luźnym miąższu. Z reguły takie jabłka mają cienką skórkę i nie nadają się do przechowywania w zimie. Nawet w procesie krótkiej obróbki cieplnej miazga takich jabłek łatwo się gotuje i zamienia w puree. 

Składniki na litr dżem jabłkowy:

  • świeże jabłka 1,5 kg;
  • cukier granulowany 800 gr .;
  • rzucić, 15 gr.

Przepis na dżem jabłkowy

dżem jabłkowy na zimę

Jabłka posortuj, usuń rdzeń z nasionami i łodygą owocu, dokładnie zbadaj każdy owoc pod kątem obecności gąsienic w miąższu - często można je znaleźć w jabłkach ogrodowych. Skórki nie trzeba usuwać, jest bardzo cienka i dobrze narażona na obróbkę cieplną, nie izoluje się w dżemie.

dżem jabłkowy na zimę

Dopiero wtedy dokładnie spłucz przygotowane kawałki jabłek - do tego wygodnie jest użyć durszlaka, który można umieścić pod strumieniem bieżącej wody.

dżem jabłkowy na zimęPokrój każdy kawałek jabłka na cienkie plasterki, możesz zmniejszyć krojenie, wtedy dżem okaże się bardziej jednolity.

dżem jabłkowy na zimę

Przenieś powstałe plasterki jabłka do miski wypiekacza do chleba, jeśli chcesz uzyskać dżem o płynnej konsystencji, niezbyt gęstej, dodaj? szklanka zimnej przegotowanej wody.

dżem jabłkowy na zimę

Całą ilość cukru pudru wlej na wierzch jabłka, nie mieszaj.

dżem jabłkowy na zimę

Dodaj specjalny środek żelujący - przestań, pomoże to uzyskać odpowiedni kształt i dżem uzyskać pożądaną konsystencję.

dżem jabłkowy na zimę

Wstawić miskę do piekarnika, ustawić program Jam, czas pieczenia ok. 1 godziny.

dżem jabłkowy na zimę

Natychmiast po zakończeniu programu wlej wcześniej gorący dżem do wysterylizowanych słoików, zamknij pokrywki. Nie przejmuj się, jeśli jest gorący dżem jabłkowy wyda ci się płynny, zgęstnieje, gdy ostygnie i stanie się znacznie grubszy. Zapraszamy również do zapoznania się z najlepszymi przepisy na jabłka

dżem jabłkowy na zimę

Dżem jabłkowy. Zdjęcie

dżem jabłkowy na zimę

dżem jabłkowy na zimę

dżem jabłkowy na zimę

dżem jabłkowy na zimę

dżem jabłkowy na zimę

Autor Ekaterina Slepchenko


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem z jabłek na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku