Dżem jabłkowy

Dobry zbiór jabłek to przestrzeń dla gospodyń domowych w przygotowywaniu szerokiej gamy preparatów, wśród których dżem jabłkowy zajmuje jedno z czołowych miejsc.

Jabłka

W ogóle dżemy i dżemy z jabłek to najczęstsze puste miejsca. Do ich przygotowania można wykorzystać np. Dowolne odmiany jabłek, "Kompot z rajskich jabłek. Przepis ze zdjęciem" wykonane z określonej odmiany. Przepis na dżem jabłkowy nieskomplikowany, nie wymaga dużego wysiłku
Nawet jabłka z połamanymi lub częściowo zepsutymi beczkami nadadzą się do robienia dżemu, oczywiście wszystko to jest ostrożnie krojone i usuwane..
Wiedzą o tym nawet początkujący gospodynie domowe, jak zrobić dżem jabłkowy. Aby to zrobić, umyj owoce, pokrój na pół, usuń środek nasionami i pokrój w cienkie plasterki..

Plasterki jabłka na dżemNie ma potrzeby obierania jabłek, ponieważ skórka zawiera dużo pektyny. Podczas krojenia plasterki jabłka można zanurzyć w zakwaszonej wodzie, aby zapobiec ich ciemnieniu, choć nie ma to większego wpływu na kolor i smak dżemu. Zasypiaj jabłka z cukrem w stosunku jeden do jednego i poczekaj, aż wypuści sok.

Jabłka w cukrze

Masę jabłkową gotować ciągle mieszając przez około pół godziny.

Jabłka w syropie cukrowym

W tym czasie plastry staną się przezroczyste, niektóre zejdą do stanu puree, a niektóre pozostaną w kawałkach w gęstej galarecie. Słoiki z gorącym dżemem są zamknięte.

Słoiki dżemu jabłkowego

Jeśli jest możliwość gotowania dżem jabłkowy w wypiekaczu do chleba, wtedy generalnie uwalniasz się od obawy o ingerencję w zacięcie i upewnienie się, że się nie poparzy. Tam po prostu miksujesz plasterki jabłka i cukier jeden do jednego, dodajesz sok z cytryny i włączasz tryb "dżem". Otrzymuje natychmiast gotowy produkt, który będzie musiał być tylko wrzucony do banków.


» » Dżem jabłkowy