Dżem jabłkowy z plastrami

Przepis "Przepis na dżem z plasterków jabłka"

Niezbędne składniki do przygotowania smacznego i umiarkowanie słodkiego dżemu:

  1. 1 kg jabłek,
  2. 0,8-1,0 kg cukru pudru,
  3. 2 szklanki (350-400 ml) wody.

Dżem jabłkowy z plastrami

Na „Przepis na dżem z plasterków jabłka” wybrane są odpowiednie naczynia do gotowania (miska lub rondel). Nie powinien być emaliowany ani metaliczny. A do gotowania potrzebujesz drewnianej szpatułki, którą musisz wymieszać napar.Jabłka są obrane z rdzenia nasion i obrane. A następnie kroi się je w plasterki średniej wielkości. W naczyniu do gotowania wodę doprowadza się do wrzenia, wlewa do niej plasterki jabłka i gotuje przez około 5 minut na małym ogniu.

Następnie jabłka wyjmujemy z wody łyżką cedzakową do osobnego pojemnika. Do pozostałej wody dodaje się cukier i gotuje się syrop.

Dżem jabłkowy z plastrami

Gdy syrop trochę się zagotuje, wkłada się do niego plasterki jabłka, pozostawia w ogniu na kilka minut, miesza i pozostawia do ostygnięcia na 1/3 godziny. Następnie rondel z jabłkami w syropie ponownie podpala się i doprowadza do wrzenia. Podczas mieszania dżem pozostaje na kuchence, aż plasterki jabłka staną się lekko przezroczyste. Tę samą metodę gotowania krok po kroku stosuje się do przygotowania „Dżem z pigwy. Przepis ze zdjęciem".

Dżem wyjmuje się na gorąco z ognia i wkłada do wysterylizowanych słoików. Obrabiany przedmiot jest zwijany pokrywkami, zawijany w koc i pozostawiony do całkowitego ostygnięcia w ciepłym miejscu. Podczas przechowywania dżem w plasterkach jest bezpretensjonalny. Można go zostawić w lodówce lub włożyć do spiżarni, piwnicy lub rampy.

Dżem jabłkowy z plastrami

Przepis na dżem jabłkowy z plastrami gotowy. Okazuje się, że jest bardzo smaczny i zdrowy. I jest stosunkowo łatwy do wykonania. Taki poczęstunek zimą ucieszy zarówno goście, jak i bliscy. A jeśli również serwujesz mu na stole i kompot jabłkowy na zimę, ale każdy będzie po prostu lizał palce!


» » Dżem jabłkowy z plastrami