Dżem truskawkowy

Każdy uwielbia pachnące jagody, a zimą chcesz również cieszyć się pyszną kroplą lata, niech to będzie agrest pięciominutowy dżem lub dżem truskawkowy.
Przepis na dżem truskawkowy może być bardzo różna, istnieje wiele sposobów przygotowania tego przysmaku.Dżem truskawkowy


Najłatwiejszy przepis, który nie wymaga sterylizacji pojemnika, jest następujący: najpierw przygotuj syrop, którym następnie polej przygotowane truskawki. Na 1 kg jagód potrzebujesz 1 kg cukru i prawie pełną szklankę wody, syrop musi być gorący. Potrząsaj rondelkiem, aż syrop całkowicie przykryje jagody, zagotuj zawartość, usuń pianę i pozostaw rondel na ogniu. Powtórz tę procedurę jeszcze 2 razy po 2 minutach. Następnie ugotuj dżem na małym ogniu do miękkości..
Ostatnio zyskał dużą popularność dżem truskawkowy bez gotowania - taki produkt zachowa nie tylko delikatny aromat jagód, ale wszystkie witaminy. Jedyną wadą tego dżemu jest duże spożycie cukru, ale wynik jest tego wart. Należy wcześniej przygotować 1 kg jagód (oprócz truskawek można też użyć truskawek) 2 kg cukru.
W pełni przygotowane jagody należy włożyć do rondla, zamienić na papkę drewnianym tłuczkiem i lekko podgrzać. Do podgrzanych jagód dodawać w małych porcjach cukier. Dobrze wymieszaj zawartość garnka i lekko podgrzej, aby cukier lepiej się rozpuścił..
W ten sposób przygotujesz dżem truskawkowy bez gotowania, teraz wystarczy go włożyć do słoików, zamknąć plastikowymi pokrywkami i cieszyć się cudownym smakiem zimą. Jeśli wolisz kwaśny dżem, zwróć na to szczególną uwagę dżem jabłkowo-agrestowy.


» » Dżem truskawkowy