Polska dyniaMoje dziecko po prostu kocha dynię. Na szczęście istnieje ogromna liczba przepisów na gotowanie z tego warzywa. I staram się urozmaicić jego przygotowanie, z czego moja córka jest niesamowicie szczęśliwa. Ostatnio zacząłem zauważać, że dynia szybko się psuje i zacząłem szukać sposobów, aby utrzymać ją jak najdłużej. Przede wszystkim zadzwoniłam do teściowej, okazało się, że dynia jest przechowywana nie tylko w całości, może też zachować. Chętnie opowiem o tym pustym miejscu.
Zbiór dyni na zimę w domu to dość łatwy proces, który nie zajmie dużo czasu. Chcę od razu powiedzieć, że smak warzyw pozostaje niezmieniony, co uważam za ważne. Przysmak nazywa się po polsku dynią. Ten blank uratował mnie nie raz, dlatego postanowiłem podzielić się z Wami przepisem na jego przygotowanie. Dodam, że moja córka pomagała mi w przygotowaniu, pokrojeniu tego warzywa w kostkę. Jeśli masz również specjalne metalowe formy, możesz nadać dyni ciekawy wygląd. Więc nie zapomnij zadzwonić do swojego dziecka po pomoc i jestem pewien, że pokocha ten proces do szaleństwa.

Składniki:
- dynia (około 400 gramów),
- 100 gramów cukru,
- 30 gramów soli,
- 100 mililitrów octu,
- 1 litr wody,
- 3-5 kawałków ziaren pieprzuWymagane składniki
Przede wszystkim obrać warzywo ostrym nożem, a następnie pokroić na dowolne kawałki..


pokrój dynię
Wlej wodę do miski, włóż dynię. Dodaj ocet, gotuj przez około pięć minut.


rozłóż dynię
Do słoika dodaj sól, cukier i ziarna pieprzu.


dodaj sól i cukier


dodaj ziarna pieprzu
Następnie włóż dynię do słoika..


włóż dynię do słoika
Wlej marynatę, w której była ugotowana i dokręć pokrywką. Radzimy również zwrócić uwagę na inne złote przepisy na puste miejsca z dyni na zimę, na pewno się przydadzą.


wypełnić marynatą
Dynia gotowa!
Zobacz podobne przepisy

» » Polska dynia