Przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak zrobić mrożony przecier truskawkowy na zimę

przecier truskawkowy

Opis

Przecier truskawkowy na zimę - pyszny i niepowtarzalny deser, który można przygotować w domu z naturalnych produktów. Ten przysmak zawiera dość bogatą kompozycję witaminowo-mineralną, dlatego bardzo przydatne jest stosowanie go jako samodzielnego produktu. Możesz też rozpieścić swoje dziecko przecierem truskawkowym zamiast kupowanym w sklepie mieszanką dla niemowląt. Uwaga: taki deser może powodować alergie, dlatego zaleca się podawanie go dzieciom w małych porcjach.

Przygotowanie przecieru truskawkowego według tego przepisu leży w mocy każdej gospodyni domowej. Gotowanie zajmie do dziesięciu minut, a wynik będzie przyjemnie szokujący. Nawiasem mówiąc, w tym przepisie fotograficznym zamkniemy powstałą mieszaninę nie w słoikach, ale w specjalnych plastikowych pojemnikach o pojemności 200 gramów.

Jeśli nadal nie wiesz, co można zrobić z puree truskawkowego, nadszedł czas, aby się dowiedzieć, zwłaszcza, że ​​istnieje wiele opcji jego zastosowania.. Ten przysmak doskonale współgra z różnymi wypiekami, na przykład ciasto z puree truskawkowym okazuje się po prostu wspaniałe. Przygotowując go na wakacje jako ucztę, zobaczysz, że goście będą zachwyceni tak smaczną ucztą na herbatę. Również każdy deser z przecierem truskawkowym można nazwać kulinarnym arcydziełem lub wykorzystać jako dodatek. A jakie sosy z niego uzyskasz - polizasz palce.

Jako asystent w gotowaniu proponujemy skorzystać z przygotowanego przez nas przepisu wraz z instrukcją krok po kroku. Zapewniamy, że odniesiesz sukces dokładnie tak, jak my. Powodzenia!

Składniki

 • Truskawka 1 kg
 • Cukier granulowany 350 g

Kroki

 1. Aby przygotować tak wartościowy i zdrowy przysmak w domu, przygotujemy tylko dojrzałe truskawki, opłuczemy je kilkakrotnie w zimnej wodzie i jednocześnie usuniemy wszystkie zielone ogonki.

  umyj truskawki 2. Aby uzyskać jednorodną mieszaninę, użyj blendera. Wrzuć do niego czyste truskawki i dodaj cukier granulowany.

  Dodaj cukier

 3. Teraz ubij zawartość miski blendera.

  zmielić w blenderze

 4. Przygotowujemy wspomniane wcześniej pojemniki i napełniamy je aromatyczną mieszanką truskawkową.

  do pojemnika

 5. To wszystko! Pozostaje szczelnie zamknąć pojemniki pokrywkami i wysłać je do zamrażarki.

  włóż do zamrażarki

 6. Pyszny przecier truskawkowy na zimę, gotowy do użycia. Czekamy na odpowiedni moment i chętnie otwieramy to cudowne pyszne.

  truskawki na zimę w postaci puree

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis ze zdjęciami krok po kroku, jak zrobić mrożony przecier truskawkowy na zimę