Czerwona ostra papryka i sos pomidorowy to pyszny i prosty przepis na przygotowanie apetytu na zimę.

Czerwona ostra papryka i sos pomidorowy

Gorzka pieczona papryka konserwowana w ostrym sosie pomidorowym w naszej rodzinie to Apetyt. Stało się to, jak się pewnie domyślasz, od słowa „apetyt”. Z tego wynika, że ​​takie ostre danie powinno wywoływać apetyt. Głównym składnikiem jest gorzka papryka i sok pomidorowy..

Składniki: gorzka papryka, pomidor, olej roślinny, cukier, Sól

Istnieje opinia, że ​​ostra papryka jest szkodliwa dla żołądka, ale wcale tak nie jest. Ostra papryka to niesamowite warzywo. Wspomaga trawienie, wzmacnia odporność, pomaga obniżyć ciśnienie krwi i pomaga zwalczać choroby zakaźne. Rak występuje bardzo rzadko u osób spożywających ostrą paprykę..Aby przygotować apetyt na zimę, potrzebujesz 3 kg ostrej papryki, 5 kg pomidorów, 200 g soli, 250 g cukru, 500 ml oleju roślinnego. Taka ilość produktów powinna stanowić 6 sztuk 1-litrowych puszek.

Jak zrobić ostry sos pomidorowy z całej papryki.

Gorzka papryka

Na początek potrzebujesz gorzkiej czerwonej papryki, aby przygotować ten prosty przepis. Wtedy preparat nie będzie zbyt ostry i smaczny..

Mój pieprz odetnij ogony, upiecz w piekarniku, ale nie do miękkości, ale tak, aby pozostał twardy.

Osobno zajmiemy się przygotowaniem soku pomidorowego, z którego zrobimy ostry sos pomidorowy.

Zdjąć skórkę z dobrze dojrzałych pomidorów, wyciąć miejsca przy szypułce, pokroić na kawałki i gotować 7-10 minut. Gdy trochę ostygną - przetrzyj przez sito.

Gotuj sok pomidorowy przez 20 minut, dodaj olej roślinny, sól, cukier, obniż upieczoną paprykę, gotuj przez kolejne 5-6 minut. Ostrożnie mieszamy, aby ziarna pieprzu się nie rozpadły.

Gotowy sos wlej do czystych słoików 800 ml lub 1 litra lub 0,5 litra, zwiń, odwróć, zawiń w ciepło i trzymaj do ostygnięcia.

Ostry sos Apetyt z ostrą papryką można przechowywać w szafie przez długi czas. Zimą odważnie dodawaj do drugich dań, smaruj kanapkę, używaj do pizzy.


Zobacz podobne przepisy

» » Czerwona ostra papryka i sos pomidorowy to pyszny i prosty przepis na przygotowanie apetytu na zimę.