Kompot z czerwonej i czarnej porzeczki z pomarańczą na zimę - przepis ze zdjęciami krok po kroku

kompot porzeczkowy z pomarańczą na zimę

Opis

Kompot porzeczkowy z pomarańczą na zimę - świeży domowy napój wzbogacony cennymi witaminami i minerałami. Jeśli istnieje możliwość corocznego zaopatrzenia się w tak wyjątkowy preparat na zimę, należy to zrobić bez wahania i absolutnie każdej gospodyni domowej. Ponadto kompot porzeczkowy własnej roboty nie musi być spożywany na siłę tylko dlatego, że jest bardzo przydatny. Ten napój witaminowy jest tak przyjemny w smaku, że pije się go z wielką przyjemnością i przyjemnością..

Aby zrobić kompot jagodowy w domu, przede wszystkim powinieneś zaopatrzyć się w dojrzałe jagody porzeczki. Do tego zdjęcia przepisu krok po kroku odpowiednie są zarówno czerwone porzeczki, jak i czarne porzeczki i lepiej jest użyć obu. Najważniejsze jest to, że jagody muszą być całe i niedopuszczalne, wtedy napój okaże się zarówno smaczny, jak i apetyczny na zewnątrz. Dodanie plasterków pomarańczy do kompotu porzeczkowego tylko poprawi jakość napoju i sprawi, że będzie on jeszcze lepszy i bardziej wyrazisty. Dokładnie w ten sam sposób, korzystając z poniższych instrukcji krok po kroku ze zdjęciem, możesz zrobić domowy kompot porzeczkowy z cytryną na zimę. Ta opcja jest również nietypowa, jak w naszym przypadku..

Proponujemy więc rozpocząć przygotowywanie wartościowego napoju jagodowego na zimę.!

Składniki

 • Czarna porzeczka 500 g
 • Porzeczka czerwona 500 g
 • 1/2 pomarańczy.
 • Cukier granulowany 3 filiżanki
 • Woda 2,5 l

Kroki

 1. Na początek wszystkie składniki wskazane w tym przepisie zbierzemy w jednym miejscu, aby podczas przygotowywania kompotu porzeczkowego nie tracić czasu na ich szukanie.  porzeczka czerwona i czarna

 2. Następnie starannie sortujemy jagody, po czym dokładnie je spłukujemy. Następnie konieczne jest oddzielenie owoców od gałęzi, ale nie jest to konieczne..

  przygotowanie jagód

 3. Przygotuj od razu syrop cukrowy na jagody. Aby to zrobić, wymieszaj wodę i cukier w rondelku, a następnie zagotuj. W tym czasie przygotowane jagody pakujemy w sterylne słoiki i do każdego z nich dodajemy kilka zakupionych plastrów pomarańczy.

  porzeczka i pomarańcza

 4. Teraz napełniamy owoce w słoikach przygotowanym syropem, następnie przykrywamy pokrywkami i wysyłamy do sterylizacji na piętnaście minut. Następnie wysterylizowane półfabrykaty należy natychmiast zamknąć i odwrócić z opuszczonymi pokrywkami..

  zakręć kompotem na zimę

 5. Odwrócone słoiki z domowym napojem powinny znajdować się pod kocem, aż ostygną, a następnie można je przenieść na resztę zimowych półfabrykatów. Kompot witaminowy z porzeczki z pomarańczą na zimę jest gotowy. Smacznego!

  kompot z porzeczek jest gotowy


» » Kompot z czerwonej i czarnej porzeczki z pomarańczą na zimę - przepis ze zdjęciami krok po kroku