Kompot jabłkowo-malinowyWiesz, przede wszystkim uwielbiam mieszanki kompotów. Czy myślisz o tym, jak to jest? I bardzo prosto - to kompoty, które składają się z kilku składników. Jednym z tych ulubionych napojów jest kompot jabłkowo-malinowy, którego przepis ze zdjęciem Ci oferuję. Co więcej, do robienia kompotu lepiej jest używać domowych jabłek, ponieważ jest on znacznie bardziej aromatyczny, a zatem kompot jest taki sam. Jeśli nie masz możliwości zakupu takich, weź dowolne.

Zalecamy również gotowanie kompot z czarnej porzeczki z malinami na zimę.

Kompot jabłkowo-malinowy smakuje całkiem nieźle. W końcu dwa składniki, które go tworzą, nadają napojowi nie tylko niesamowity aromat, ale także piękny, jasny szkarłatny kolor. Zasada przygotowania tego napoju jest bardzo prosta: wszystkie jagody i owoce należy umyć, pokroić i zagotować. Ale nadal porozmawiajmy o wszystkim w porządku.
Składniki potrzebne do gotowania kompotu z malin i jabłek na zimę:
- 3 litry wody,
- 250 gram malin,
- 4-5 jabłek w puszce (pojemność 3 litry),
- 300 gram cukru (standardowa ilość, można ją zmienić według upodobań smakowych).niezbędne składniki
Weź jabłka i dobrze umyj je wodą. Następnie pokrój je na kawałki, tylko nie małe. Skórkę można zdjąć lub tak zostawić, bo zawiera najwięcej witamin. Dlaczego więc je wyrzucić?
Przełóż pokrojone jabłka do miski.


posiekaj jabłka i włóż do miski
Dodaj do nich maliny. Tylko nie krytykuj, że mam to zamrożone, po prostu nie jest to sezon na tę jagodę.


dodaj maliny
Wsyp cukier do miski ze wszystkimi składnikami.


dodać cukier granulowany
Następnie wlej wodę.


wlać wodę
Gotuj kompot przez dziesięć minut.
Następnie weź 1 słoik o pojemności trzech litrów lub użyj kilku o mniejszej objętości i wlej do kompotu. Aby zapobiec pęknięciu puszek, lepiej najpierw wlać do każdego z nich trochę wrzącej wody, a następnie osuszyć, a dopiero potem wlać gorący napój.


wlej kompot do słoików
Kompot z malin i jabłek jest gotowy drugiego dnia.


Kompot jabłkowo-malinowy - przepis ze zdjęciem
» » Kompot jabłkowo-malinowy