Pyszny kompot jabłkowy na zimę

Jabłka są dobre dla każdego - są smaczne i zdrowe. Ale sezon jabłkowy nie trwa długo, a przechowywanie ich w świeżości przez co najmniej kilka miesięcy w zwykłym mieszkaniu jest mało prawdopodobne. Dlatego słodkie owoce są przetwarzane na żywność w puszkach, na przykład można z nich zrobić wspaniały napój - pyszny kompot z jabłek na zimę. Wszystko jest przygotowane bardzo prosto i wystarczająco szybko.

kompot jabłkowy na zimę

Będziesz potrzebować:

  • jabłka
  • woda
  • cukier
  • szklane słoiki i pokrywki konserwacyjne.

Jak zrobić kompot jabłkowy na zimę w domu

W domu kompot zamyka się w szklanych słoikach, które są hermetycznie zwijane specjalną maszyną z żelaznymi wieczkami..

sterylizuj banki

Wszystkie naczynia powinny być tak czyste, jak to tylko możliwe. Aby to zrobić, szklane słoiki należy umyć gąbką z płynem do mycia naczyń, całą piankę dokładnie zmyć wodą z kranu, a następnie wlać wrzątek do słoików na dno, pozostawić na kilka minut, aby ściany i szyja zostały wysterylizowane parą. Schłodzoną wodę wylewa się, słoiki odwraca się i kładzie do góry dnem na czystym ręczniku, tak aby zbędny płyn był szklany.

Żelazne wieczka przygotowuje się w taki sam sposób jak puszki: umyte, napełnione wrzącą wodą, pozostawione do czasu, gdy będą potrzebne.

gotować pokrywki w celu konserwacji

Teraz musimy zacząć przygotowywać jabłka do konserwacji. Jeśli owoce w kompocie mają być całe, to powinny być bez tuneli czasoprzestrzennych i zgniłych boków. Jeśli w plastrach, uszkodzone miejsca należy odciąć nożem.

pokrój jabłka na kawałki

Jabłka są dokładnie myte pod bieżącą wodą. Jeśli lubisz kompot, który zawiera więcej owoców niż słodkiego płynu, to jabłka kroimy w duże plasterki.

włóż jabłka do słoików

Pokrojone jabłka są ciasno pakowane w słoiki do góry. Jeśli położysz je ścięte w kółko, przyjemny smak zostanie dodany estetycznej przyjemności..

jabłka na kompot

W rondlu lub czajniku musisz zagotować wodę, obliczając objętość dla liczby puszek.

Wodę należy najpierw przefiltrować, a kompot najlepiej przygotować wiosną lub butelkowaną.

Przygotowane słoiki jabłek zalewamy wrzącą wodą, pozostawiając na 20 minut.

wlać jabłka do słoików wodą

Następnie wodę z puszek wlewa się z powrotem do czajnika, dodaje cukier i miesza z prędkością 1 litr puszki - 1 szklanka. Jeśli używane są puszki o innej objętości, zwiększaj proporcjonalnie.

Proporcje wody / cukru można zmieniać w zależności od smaku.

Syrop doprowadza się do wrzenia, a następnie gotuje na małym ogniu przez 2 minuty, wylewa na słoiki po brzegi.

robić kompot jabłkowy na zimę

Dzięki specjalnej zszywarce puszki są zamykane pod żelaznymi wieczkami.

zamknąć okładki kluczem do zszywania

Umieszczony do góry nogami na wieczku.

kompot jabłkowy na zimę

Aby kompot jabłkowy zachował swoją trwałość, należy go dodatkowo pasteryzować przez około jeden dzień. W tym celu brzegi pokryte są gęstym materiałem, pod którym stopniowo się ochładzają. Następnie kompot jest usuwany do przechowywania, zrobi to zwykła temperatura pokojowa w szafce kuchennej.

przykryj konserwację ciepłym kocem

Zimą, pod wycie zamieci lub szronem, kompot jabłkowy będzie ozdobą słonecznego lata.


» » Pyszny kompot jabłkowy na zimę