Jak ugotować śliwkę wiśniową tkemali?

Jeśli chcesz urozmaicić swoją dietę, koniecznie gotuj sos tkemali na zimę. Ten przepis na gruziński sos jest zrobiony ze śliwek tkemali, ale możesz je zastąpić śliwkami wiśniowymi.
Tkemali można posmarować chlebem i tak konsumować - jest niezwykle smaczny, ale nadal najczęściej ten sos towarzyszy mięsom, rybom i dodatkom. Ale oczywiście tkemali „błyszczy” najjaśniej w perle kuchni gruzińskiej - zupie Kharcho. Zwróć uwagę, że przepisy na zupę Kharcho mogą być dość różnorodne, ale wszystkie zawierają tkemali.Jak ugotować śliwkę wiśniową Tkemali?

Śliwka wiśniowa Tkemali - przepis
Aby to przygotować Gruziński sos wiśniowy na zimę należy wlać 1 kg wiśniowej śliwki do odpowiedniego rondla, dodać wodę, aby wszystkie owoce były przykryte i podpalić. W momencie wrzenia pamiętaj, aby wymieszać - będzie dużo piany. Nawiasem mówiąc, po ugotowaniu ten sos można zjeść od razu, jeśli ta opcja ci odpowiada, następnie gotuj śliwkę wiśniową przez 7-10 minut, do przygotowania zimowego gotowanie powinno trwać dłużej niż pół godziny. Wytrzyj powstałe puree po ugotowaniu przez sito, usuwając skórkę i kości.
Obierz i wrzuć główkę czosnku do blendera, dodaj 2 łyżeczki soli, łyżeczkę kolendry groszku, po pół pęczka koperku, kolendry i mięty, łyżeczkę szafranu imeretyńskiego, 3 łyżeczki cukru i ostre ziarna pieprzu. Wszystko dobrze posiekaj, a następnie dodaj przecier ze śliwek wiśniowych i ponownie włącz blender.
Teraz pozostaje wszystko przelać do rondla, zagotować i ciągle mieszając gotować ok. 20 minut. śliwka wiśniowa tkemali w małych sterylizowanych słoikach i zamykać pokrywkami.
Zobacz podobne przepisy

» » Jak ugotować śliwkę wiśniową tkemali?