Dżem śliwkowy: najlepsze przepisy

Śliwka to moim zdaniem jeden z najsmaczniejszych owoców. Oczywiste jest, że każda z gospodyń domowych ma swoje własne przepisy dżem ze śliwek. Oczywiste jest również, że wszystkie przepisy na dżemy są prawie podobne. Ale dzisiaj chciałbym podzielić się specjalnymi przepisami na robienie powideł śliwkowych, w których używa się mniej cukru, niż jest to zwykle przyjęte. Chcę również zauważyć, że owoce w takich półfabrykatach pozostają praktycznie niestrawne. Oczywiście nie wszystkie śliwki pozostają całkowicie nienaruszone po ugotowaniu. Ale dzięki temu dżem jest jeszcze smaczniejszy..

Kilka słów o tym, jak używam powideł śliwkowych Oczywiście cała rodzina uwielbia herbatę z tym pysznym i pięknym dżemem. Używam tego słodkiego preparatu do deserów, ciast i ciast..

Więc dla ciebie.

Powidła śliwkowe

Przepis numer 1

Powidła śliwkowe

Jakie składniki będą potrzebne do zrobienia galaretki śliwkowej:

  1. Śliwka 1,5kg.
  2. Cukier 700 gramów.
  3. Woda 1 szklanka.
  4. Sterylne słoiki i pokrywki.

Powidła śliwkowe

Na samym początku swojej historii chcę opowiedzieć o tym, jak sterylizuję słoiki. Kupiwszy raz w sklepie ze sprzętem specjalne kółko do sterylizacji puszek. Średnica tego specjalnego koła mieści się pod szyjką każdej puszki. W tym kole sterylizacja jest bardzo wygodna. Okrąg do sterylizacji słoików należy umieścić na patelni. A potem musisz umieścić słoiki do sterylizacji na tym kółku. Gdy woda się zagotuje, cała para trafia bezpośrednio do wysterylizowanego słoika. Wszystkie słoiki sterylizuję przez 3 lub 5 minut.

Do tego dżemu najlepsza jest śliwka o gęstym miąższu. Z reguły jest to ciemna śliwka. Śliwkę należy umyć. A następnie podziel go na dwie połówki, wyciągając kamień, musisz go zdjąć ze śliwki, tak aby przygotować wszystkie śliwki..

Powidła śliwkowe

Wlej granulowany cukier do śliwki. Jak już zauważyłeś, przepis wymaga bardzo mało cukru pudru. Tylko 700 gramów cukru, dlaczego tak mało? Ponieważ śliwka jest wystarczająco słodka. A dużo cukru jest zupełnie niepotrzebne.

Powidła śliwkowe

Dobrze wymieszaj śliwkę i cukier..Powidła śliwkowe

Śliwkę wymieszaną z cukrem należy odstawić na dwie godziny, aby śliwka wypuściła sok.

Powidła śliwkowe

Następnie musisz postawić garnek na kuchence. Jak tylko gotowanie się zagotuje, ogień należy zmniejszyć i gotować na małym ogniu przez pięć minut.

Powidła śliwkowe

Po upływie pięciu minut dżem należy wyłączyć. Powinien całkowicie ostygnąć.

Powidła śliwkowe

Po ostygnięciu dżemu należy ponownie go podpalić. Gotuj przez dziesięć minut i wyłącz. Na tym etapie musisz usunąć całą piankę z dżemu.

Powidła śliwkowe

Gdy dżem całkowicie ostygnie, należy go przenieść do sterylnych słoików..

Powidła śliwkowe

Dżem śliwkowy jest gotowy. Ten dżem okazuje się niesamowicie smaczny. Możesz z nim pić herbatę. Może być stosowany do deserów, ciast i ciast.

Powidła śliwkowe

Powidła śliwkowe

Przepis numer 2

Wymagane składniki:

Śliwki dowolnego rodzaju - 1 kilogram

Cukier granulowany - 1,5 kilograma

Powidła śliwkowe -metoda gotowania.

Na początek śliwki należy posortować, usunąć zepsute owoce, a także oderwać łodygi.

Powidła śliwkowe

Następnie każdy krem ​​należy podzielić na pół i usunąć z nich nasiona. Aby dżem był delikatniejszy, lepiej przeciąć każdy kawałek na pół.

Pokrojone kawałki śliwek należy następnie umieścić w misce i przykryć cukrem. Owoce pozostaw na kilka godzin, aby wycisnąć sok.

Ponadto śliwki, które wypuściły sok, należy przesłać do bicza, doprowadzić do wrzenia i następnie gotować dokładnie przez 5 minut. Wyjmij i ostudź przez 7-9 godzin.

Po określonym czasie należy ponownie wysłać dżem do pieca, ponownie zagotować i ponownie ostudzić.

Podobną procedurę powtórz trzykrotnie i po ostatniej przelej do przygotowanych, czystych i szklanych słoików i zwiń blaszanymi pokrywkami.

Powidła śliwkowe

 Zaleca się przechowywanie takich dżemów jak dżem isabricot, jak i inne w chłodnym i ciemnym miejscu.


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy: najlepsze przepisy