Dżem śliwkowo-borówkowyDżem ze śliwek z borówkami i imbirem okazuje się niezwykle piękny, gęsty i smaczny. Borówki brusznicy dodadzą lekkiej goryczy, anyż gwiazdkowaty i laska cynamonu - pikantnego aromatu, imbir - palący akcent, a przecier z suszonych śliwek sprawi, że dżem będzie bardzo gęsty.
Przypomnijmy, że ostatnio gotowaliśmy dżem gruszkowo-borówkowy.
Domowe słodycze są znacznie smaczniejsze i bardziej zróżnicowane niż przysmaki przemysłowe. Nie bój się dodawać do dżemu najbardziej egzotycznych przypraw, niecodzienne rozwiązania smakowe urozmaicą Twoje menu.
Aby dżem lub przetwory okazały się gęste, należy najpierw przygotować je z owoców o dużej zawartości substancji pektynowych. Po drugie, ilość cukru powinna być równa ilości przetartego i lekko ugotowanego przecieru owocowego. Jeśli zastosujesz się do tych warunków, otrzymasz prawie marmoladę.!
Zgodnie z tym przepisem na zrobienie dżemu śliwkowo-borówkowego potrzeba 45 minut, z podanych składników otrzymasz 1 kilogram dżemu.


Składniki na dżem z borówki brusznicy
Składniki:
- suszone śliwki - 500 g,
- borówka brusznica - 200 g,
- świeży imbir - 45 g,
- cukier - 550 g,
- anyż, cynamon.opłucz borówki i śliwki
Sortujemy świeże borówki i suszone śliwki, myjemy i wkładamy do płytkiego pojemnika z grubym dnem. Zwykle używam głębokiej patelni, nie trzeba dodawać do niej dużej ilości płynu i bardzo szybko można zrobić dżem..


Dodaj 100 ml wody
Dodaj 100 ml wody, przykryj pokrywką. Gotuj na intensywnym wrzeniu przez 10 minut, gdy owoce będą całkowicie ugotowane, nasiona śliwek oddzielą się, zdejmij patelnię z ognia.


przetrzyj przez drobne sito
Wyrzucamy owoce do durszlaka. Dokładnie wytrzyj, im mniej ciasta pozostanie w durszlaku, tym grubszy będzie dżem.


zważyć przecier
Teraz konieczne jest zważenie wyniku. Skończyło się na około 550 gramach przecieru owocowego. Następnie łączymy to puree z równą wagowo ilością cukru, można nawet dodać kolejne 100 gramów powyżej normy.


połączyć z taką samą wagą cukru
Ponownie weź patelnię z grubym dnem, wlej do niej przecier owocowy, dodaj cukier, anyż gwiazdkowaty i świeży imbir, pokrój w cienkie plasterki. Imbir należy obrać i pokroić na cienko za pomocą obieraczki do warzyw.


Gotowanie powideł śliwkowych z borówkami i imbirem przez około 15-20 minut
Gotowanie powideł śliwkowych z borówkami i imbirem przez około 15-20 minut. Pamiętaj, aby usunąć piankę. Nawiasem mówiąc, wygodnie jest to zrobić z tyłu łyżki stołowej, aby część syropu nie została usunięta wraz z pianką..


włóż cynamon, anyż do słoika, wlej dżem
Laskę cynamonu włożyć do czystego słoika, wlać masę owocową, równo rozdzielając płatki imbiru między słoiki. W każdym słoiku nie zapomnij umieścić 2-3 gwiazdek prawdziwego anyżu gwiazdkowego (anyżu gwiazdkowatego).


zamknij słoik pokrywką
Gdy dżem całkowicie ostygnie, zamknij słoik pokrywką, przechowuj w szafce kuchennej.


Dżem śliwkowy z borówką i imbirem


przepis na powidła śliwkowe z borówkami i imbirem
Spróbuj tego samego powidła śliwkowe z miętą i cynamonem.
Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowo-borówkowy