Dżem śliwkowy z nasionami to bardzo prosty przepis na robienie powideł śliwkowych na zimę.

Dżem śliwkowy z pestkami

Dżem śliwkowy z nasionami według tego domowego przepisu może wykonać nawet gospodyni, która nie ma doświadczenia w gotowaniu. Słodkie zimowe przygotowanie będzie smaczne, a co najważniejsze, długie gotowanie nie będzie wymagane.

Składniki: cukier, śliwki

Na kilogram śliwek potrzebujemy 200 gramów cukru i 250 ml. woda.

Jak zrobić dżem śliwkowy bez pestek na zimę.

Śliwka węgierska

Z umytych śliwek wyjmij tylko szypułki, nakłuj każdy owoc (wykałaczką lub igłą) i wstaw do gorącej wody na dziesięć minut (t około 85 stopni), po czym śliwki należy ostro ostudzić.

Tak przygotowane śliwki przełożyć do miski z gotującym się syropem, zagotować i szybko wyjąć z ognia, odstawić na 4 godziny do zasłodzenia..

Ponadto w 4 podejściach doprowadzamy do gotowości. Przerwa między naparami w tym czasie powinna wynosić co najmniej 8 godzin.

Już gotowy i schłodzony dżem śliwkowy, ostrożnie ułóż w słoikach. Nie ma potrzeby skręcania. Wystarczy go zamknąć szczelnymi plastikowymi pokrywkami.

Ugotowany w ten sposób dżem owoce zachowują swój kształt, a optymalna zawartość cukru zmniejsza kwasowość skórki. Ten przepyszny dżem śliwkowy z pewnością ucieszy każdego. I nie może być inaczej, kiedy dżem okazuje się jednocześnie smaczny i piękny. Oprócz głównego zastosowania do słodzenia herbaty, świetnie nadaje się do ozdabiania ciast i deserów. Z przyjemnością przeczytam Twoją opinię w komentarzach..


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy z nasionami to bardzo prosty przepis na robienie powideł śliwkowych na zimę.