Pyszny powój śliwkowy - przepis na robienie powideł śliwkowych na zimę.

Powidła śliwkowe

Dżem ze śliwek, przygotowany według przedstawionej receptury, jest doskonale przechowywany, nawet bez zakręcania pokrywek. Takie dżemy śliwkowe nasze babcie przykrywały papierem, zabezpieczały gumką i zostawiły w piwnicy na całą zimę.

Składniki: cukier, śliwki

Skład przedmiotu obrabianego:

- śliwki - 2 kg.

- woda - 2 szklanki;

- cukier - 2 kg.

Jak zrobić powidło śliwkowe:

Śliwka

Przygotowanie jest bardzo proste. Zbierz zdrowe, dojrzałe owoce i uwolnij je od nasion.

Taki blank należy gotować na dużym ogniu. Zajmuje to tylko 5-8 minut, a połówki owocu wypełnione wodą dobrze się zagotują.

Następnie możesz dodać cukier i gotować jeszcze przez kilka minut, aż owoce będą wystarczająco miękkie. Po prostu nie pozwól im całkowicie się „rozpaść”.

Ważny: nie zapomnij wymieszać masy i usunąć powstałą piankę.

Wlewamy dżem - dżem do słoików, zamykamy pokrywkami (zrobimy to nowocześnie), schładzamy i wkładamy do piwnicy lub piwnicy, aby zaoszczędzić.

Kolejna ważna kwestia: możesz samodzielnie dostosować gęstość dżemu podczas gotowania, zależy to od tego, gdzie chcesz go użyć. Niezależnie od tego, czy chcesz nadziać wypieki powidłami śliwkowymi, czy zjeść dżem jako samodzielny deser z herbatą. Czy próbowałeś zrobić w domu pyszną powidło śliwkowe? Zostaw opinie lub udostępnij swój domowy przepis.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszny powój śliwkowy - przepis na robienie powideł śliwkowych na zimę.