Dżem śliwkowy z nektarynką na zimęJeśli ktoś nie przepada za brzoskwiniami za ich puszystą powierzchnię, to nektarynki jako owoce w pełni Cię zadowoli. Powierzchnia nektarynki jest gładka i nie wymaga czyszczenia. Smak nektarynek jest bardzo podobny do połączonych brzoskwiń i śliwek. Postanowiłem więc, że dżem śliwkowy z nektarynką będzie najlepszym możliwym połączeniem. Wynik cieszy mnie każdego roku. Śliwki z nektarynkami będą gotowe w tym samym czasie, gdy usuniesz dżem z ognia, co jest bardzo dobre. Oznacza to, że dżem nie zostanie rozgotowany, a wręcz przeciwnie, uratuje każdy owoc. Po ugotowaniu możesz cieszyć się zarówno śmietaną, jak i nektarynką. Dżem śliwkowy z nektarynką na zimę rozgrzeje Cię w długie zimowe wieczory, wystarczy zaparzyć gorącą herbatę. Chciałbym zwrócić uwagę na inny niezwykły przepis ze zdjęciem dżemu winogronowego z orzechami na zimę.


Składniki
Wymagane produkty:

- 400 gramów nektaryn-
- 400 gramów śliwek-
- 600 gramów cukru pudru-
- 50-80 gramów wody-Przekrojony na pół
Wszystkie owoce myję i wkładam do durszlaka, żeby woda mogła odpłynąć. Nie musisz wlewać dużo wody do dżemu. Ponadto, gdy owoc jest mokry, dżem staje się bardziej wodnisty. Śliwki kroję na pół, aby usunąć tylko nasiona. Nie robię nic innego ze śliwkami.


Pokrój brzoskwinię
Ponieważ nektaryny są większe, oprócz usunięcia pestek, kroję je również na plasterki, aby były co najmniej w przybliżeniu równe połówkom śliwek. Dżem będzie wyglądał lepiej, jeśli owoce będą tej samej wielkości.


Połącz wszystko
W jednym pojemniku umieściłem nektarynę i śliwki.


Dodaj cukier
Gotuję słodki syrop z wody i cukru pudru. Jestem pewien, że ci się to spodoba przepis ze zdjęciem powideł śliwkowych "Pięć minut".


Wlać syrop
Następnie polewam owoce tym syropem, aby były namoczone i słodkie.


Robię dżem
Zaczynam gotować dżem na bardzo małym ogniu i mieszam go tylko kilka razy przez cały czas. Ogólnie gotuję słodki poczęstunek przez 45 minut.


Włożyliśmy to do banków
W tym czasie nektarynki staną się miękkie, a śliwki wypełnią dżem pięknym ciemnym odcieniem. Gorący dżem wkładam do przygotowanych sterylnych słoików. Przygotuj kolejny pyszny dżem nektarynowy z pomarańczami.


Zamknij pokrywę
Zamykam pokrywki powideł śliwkowych nektarynką na zimę i teraz wszystko jest gotowe!


Przepis na dżem śliwkowy z nektarynką
Smacznego!
» » Dżem śliwkowy z nektarynką na zimę