Dżem śliwkowy bez pestek - prosty przepis na zimę krok po kroku ze zdjęciem

powidła śliwkowe bez pestek

Opis

Dżem śliwkowy bez pestek - ratunek dla każdej, nawet najbardziej niedoświadczonej gospodyni domowej. Pod względem konsystencji taki dżem przypomina raczej dżem, co pozwala używać go nie tylko do podania do herbaty, ale także jako nadzienie do wszelkiego rodzaju bułek, ciast, a nawet tartaletek. Minimalna ilość produktów i prostota przygotowania szczególnie przyciągają młode gospodynie domowe, które zimą chcą zadowolić swoje rodziny pysznym naturalnym dżemem. Brak wody w recepturze pozwala na zachowanie maksymalnego smaku i aromatu świeżych śliwek, a obecność kuchenki mikrofalowej jeszcze bardziej ułatwia zadanie, bo prosta receptura często jest gwarancją jakości gotowego produktu. W przeciwieństwie do gotowania na kuchence, gotowanie powideł śliwkowych w kuchence mikrofalowej eliminuje możliwość przywierania i innych nieprzyjemnych rzeczy.. Lepiej jest przygotować taki dżem w dużych ilościach na zimę, jest spożywany natychmiast. Na śniadanie lub kolację, w rodzinnym gronie lub gdy najedzie horda gości, powidła z powodzeniem uzupełnią każdy stół.

Składniki

 • Śliwki 800 g
 • Cukier granulowany 400 g

Kroki

 1. Zaczynamy robić dżem od przygotowania śliwek. Śliwki niebieskie ubijam, obieram i kroimy na 3-4 kawałki, na co dzień często nazywane są „ugorkami” lub „węgierkami”. Umieść w misce nadającej się do kuchenki mikrofalowej. Zwracamy uwagę, że pojemnik jest szklany lub plastikowy, bez opryskiwania metalu.

  śliwka węgierska 2. Włączamy kuchenkę mikrofalową na pełną moc i ustawiamy minutnik na 5-7 minut. Po sygnale wyjmujemy pojemnik i mieszamy masę śliwkową tak, aby dżem był równomiernie odparowany. Teraz powinieneś powtórzyć procedurę jeszcze 2 razy..

  pieczenie śliwek

 3. Dodaj cukier do pojemnika i dokładnie wymieszaj. Wstaw ponownie do kuchenki mikrofalowej i podgrzewaj jeszcze przez około 20 minut, zawsze przerywając mieszanie. Czekamy, aż cukier całkowicie się rozpuści. Teraz możesz spróbować dżemu, czy jest wystarczająco słodki.

  śliwki z cukrem

 4. Jeśli smak Ci odpowiada, nadal podgrzewamy nasz dżem do żądanej grubości. Gdy wynik jest zadowalający, schładzamy dżem i wkładamy do czystych, suchych słoików.

  dżem śliwkowy jest gotowy


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem śliwkowy bez pestek - prosty przepis na zimę krok po kroku ze zdjęciem