Pyszny gruby dżem z domowych śliwek na zimę

Gęsta dżem śliwkowy

Wrzesień - czas zbioru wielu owoców i śliwek w tym miesiącu to jedno z centralnych miejsc. Gospodynie z nich przygotowują kompoty, konfitury i oczywiście dżem. Na dżem nadaje się każda śliwka, nawet przejrzała śliwka. Nawiasem mówiąc, z owoców o silnej dojrzałości preparat okaże się jeszcze smaczniejszy.

Składniki: wanilia, cukier, śliwki
Czas do zakładki: Spadek

Będziemy więc gotować domowe powidła śliwkowe, aby zimą rozpieszczać bliskich ciastami i sernikami. Przepis jest bardzo prosty, ze zdjęciami procesu gotowania krok po kroku..

A więc bierzemy:

3 kg śliwek;

1,5 kg cukru pudru;0,5 saszetki waniliny.

Jak zrobić powój śliwkowy na zimę

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest dokładne wypłukanie owoców i wlanie do durszlaka, aby wyschły. Następnie otwórz owoce i usuń z nich nasiona.

Gęsty dżem śliwkowy bez pestek

Przygotujmy grubościenną patelnię z dużym dnem, w której ugotujemy przedmiot.

Śliwki razem ze skórką zmiel na mikserze lub maszynce do mięsa i włóż do przygotowanego pojemnika.

Gęsty dżem śliwkowy bez pestek

Wsypujemy tam również cukier granulowany..

Po dokładnym wymieszaniu powstałej masy z cukrem, połóż ją na małym ogniu i pozostaw dżem ze śliwek na gotowanie przez półtorej godziny, ciągle mieszając drewnianą szpatułką, aby się nie przypalił. Nie ma potrzeby zamykania pokrywy.

Gęsty dżem śliwkowy bez pestek

Godzinę później musisz dodać wanilinę i pozostawić śliwki na kolejne 10-15 minut, aby się zagotowały.

Dżem należy ułożyć w gorących słoikach, w przeciwnym razie po prostu nie można tego zrobić, ponieważ powidełko śliwkowe okaże się dość grube i widać to wyraźnie na zdjęciu. Banki przed sterylizować, może być w kuchenka mikrofalowa.

Gęsty dżem śliwkowy bez pestek

Zamykamy puszki pokrywkami.

Gęsty dżem śliwkowy bez pestek

W takiej domowej gęstej powidłach śliwkowych nie ma zbędnych dodatków, barwników, zagęstników i wzmacniaczy smaku. A w ciastach pieczonych zimą nie będzie pełzać, jak robi to dżem ze sklepu.


Zobacz podobne przepisy

» » Pyszny gruby dżem z domowych śliwek na zimę