Dżem z bursztynu jabłkowego

Kto nigdy nie próbował bursztynowy dżem jabłkowy z białą czekoladą i karmelem dużo stracił. Ktoś może powiedzieć „co to za dżem ?!” Ale będą się mylić! To wcale nie jest smaczne. Trzeba tylko spróbować: niezwykłego smaku, ciekawego i nieco tajemniczego, przyjemnego aromatu jabłek i czekolady. Na pewno każdemu się spodoba.

Dżem z bursztynu jabłkowego

Przepis na dżem z bursztynu jabłkowego w karmelu z startą białą czekoladą

Składniki na przepis:

  1. jabłka odmiany kwaśnej lub słodko-kwaśnej;
  2. cukier;
  3. wanilia;
  4. kwas cytrynowy;
  5. cynamon;
  6. biała czekolada (na 1,5 litra dżemu 100 g czekolady).


Dżem z bursztynu jabłkowego

Jabłka są myte i suszone, jak dalej robienie dżemu lub jakikolwiek inny dżem jabłkowy. Po pocięciu na ćwiartki i ostrym nożem usuwa się z nich rdzenie i „nieudane” miejsca. Plasterki jabłka kroi się w cienkie plasterki, układa warstwami do gotowania i każdy z nich oblewa granulowanym cukrem. Ilość cukru powinna być taka, aby warstwa jabłek była tylko lekko pokryta (na pewno nie można zmierzyć, ale określić naocznie). W ten sposób naczynia są napełniane, aż skończą się jabłka. Teraz należy je przykryć i umieścić w chłodnym miejscu, aby sok mógł odpłynąć na jeden dzień.

Po dniu jabłka wrzuca się do durszlaka, z którego kapie syrop. Syrop wlewa się do miski i gotuje przez kilka minut. Jabłka wkłada się z powrotem do wrzącego syropu, a po prawie minucie wyjmuje się je z pieca. powtarzamy to 2-3 razy: odcedzić, zagotować, zasnąć, odstawić ... Gdy syrop zacznie gęstnieć, jabłka można zagotować w syropie i bez gotowania odstawić na rozgrzanym piecu.

Syrop po raz ostatni odcedzamy, gotujemy do zgęstnienia. Nabiera pięknego koloru i karmelizowanej koncentracji. A jabłka pozostają nienaruszone, ale nabierają przezroczystego koloru. W gotowanym syropie na czubek noża nałóż kwas cytrynowy i zestaw wanilii, cynamonu, startej skórki. Następnie jabłka zanurza się w syropie i tym razem gotuje się po raz ostatni. Podczas gotowania dodaje się białą czekoladę. Dżem wlewa się na gorąco do słoików i zamyka pokrywkami.

Dżem z bursztynu jabłkowego

Przygotowanie „Dżem z bursztynu jabłkowego” można zrobić bez przypraw. Ale nadal potrzebujesz tego dżem melonowy kilkakrotnie doprowadzić do wrzenia.

dżem jabłkowy laquo-bursztynowy


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem z bursztynu jabłkowego