Dżem gruszkowy

Domowej roboty dżem gruszkowy musi być niezmienną częścią zimowych przygotowań, jak również dżem jabłkowy z cytryną. Rzeczywiście, bez niego nie można gotować tak pysznych rzeczy, jak ciasta, sajgonki, bułeczki ... Latem i jesienią dojrzewa wiele różnych gruszek. Ale prawie wszystkie z nich (z wyjątkiem zimowych) nie są długo przechowywane w świeżości ze względu na niską kwasowość i wysoką zawartość cukru. A gorliwe gospodynie domowe starają się je jak najszybciej zachować. Dlatego niektóre z nich nadają się do robienia dżemów i deserów, inne do ozdabiania ryb, a jeszcze inne do dżemu.

Dżem Gruszkowy

Przepis na dżem gruszkowy przygotowane z:

  • 1 kg gruszek;
  • 600 g cukru pudru;
  • 500 ml wody.


Wybrano dojrzałe gruszki na dżem. Wybrane owoce są myte, osuszane, usuwany z nich rdzeń i krojony w cienkie plasterki. Następnie plastry przenosi się na patelnię (w miarę możliwości emaliowaną) z zalaną wodą, przykrywa pokrywką i duszę nad ogniem, aż zmięknie. Otrzymaną masę wciera się na gorąco w puree ziemniaczane na sicie i umieszcza w emaliowanej misce do wrzenia.

Dżem Gruszkowy

Gruszki gotuje się, aż objętość zmniejszy się 2 razy przy ciągłym mieszaniu. Następnie w małych porcjach dodaje się cukier granulowany, a dżem gotuje się, aż ziarna się rozpuszczą.

Dżem jest pakowany na gorąco w suche słoiki i hermetycznie zamykany, odwrócony do góry dnem przed schłodzeniem. Po ostygnięciu puszek do 40-500C można je wyjąć w celu długotrwałego przechowywania..

Dżem Gruszkowy

Preparat „Pear Jam” można niezależnie zmieniać lub przekształcać, dodając inne składniki. Tak więc dżem gruszkowy okazuje się niewątpliwie smaczny, ale trochę monotonna. Dlatego jeśli dodasz do tego, jak w Dżem z cukinii, cytryna, wtedy ambrozja radykalnie się zmieni - zapanuje w niej przyjemna kwaskowatość i cytrusowy aromat.


» » Dżem gruszkowy