Dżem z jabłek i gruszek

Dżem to tradycyjny i najpopularniejszy sposób zbierania wszelkiego rodzaju owoców, jagód, a także niektórych warzyw (ta sama cukinia). W prawidłowo ugotowanym dżemie syrop powinien być przezroczysty, o średniej gęstości, a owoce powinny pozostać nienaruszone, a nie gotowane. Dżem z jabłek i gruszek To pożywny, wysokokaloryczny i smaczny produkt. Może być stosowany jako samodzielny poczęstunek z mlekiem, herbatą, a także jako dodatek do naleśników, budyniu, płatków śniadaniowych, zapiekanek i innych domowych smakołyków. Według zawartości kalorii dżem gruszkowo-jabłkowy nie ustępuje nawet słodyczom czekoladowym i innym wyrobom cukierniczym - ale pod względem wartości odżywczej, tylko dzięki mikroelementom zawartym w owocach, kwasom organicznym i aminokwasom znacznie przewyższa.

Dżem z jabłek i gruszek

Średni Przepis „Dżem z jabłek i gruszek” gotuje około 30-40 minut (w zależności od pożądanej grubości i stopnia wrzenia). A samo gotowanie można podzielić na dwa sposoby:

- z jednorazowym gotowaniem;- z wielokrotnym gotowaniem (czas wrzenia wynosi 5-8 minut z przerwami na osiadanie przez 10-12 godzin).

I w każdej z tych metod można uzyskać niesamowite słodkie danie, które powinno powoli gotować się wyłącznie na małym ogniu..

Syrop jest również przygotowywany na różne sposoby. Jego optymalne stężenie wynosi 60-65%. Jeśli jest mniej (to znaczy kropla syropu cukrowego, po wrzuceniu do szklanki wody, całkowicie i natychmiast się rozpuszcza), wówczas przepis jest koniecznie zapieczętowany na końcu. Zwykle po przygotowaniu syropu jest on zużyty? część przygotowanego granulowanego cukru, a resztę wsypujemy podczas kolejnego gotowania. Podczas gotowania piana jest usuwana. Czasami niektóre gospodynie domowe gotują syrop do stężenia 68-72%. W takim przypadku gotowy dżem będzie lepiej przechowywany w słoikach zamkniętych nylonowymi pokrywkami lub papierem. Dżem jabłkowo-gruszkowy należy pakować na gorąco, nie czekając na ostygnięcie, aby uniknąć dodatkowego procesu sterylizacji przed rolowaniem.

Gotować pyszny dżem jabłkowo-gruszkowy będziesz potrzebować:

  1. 0,5 kg jabłek i gruszek;
  2. 1-1,1 kg cukru pudru;
  3. 1 szklanka (200 ml) wody.

Dżem z jabłek i gruszek

Owoce są myte, obierane ze skórki i pestki oraz krojone na kawałki średniej wielkości. Pokrojone kawałki gruszek i jabłek zalać wrzątkiem przez 5 minut, a następnie zimną wodą, aby nie ściemniały, a następnie wysuszyć.

Syrop należy gotować z wody i cukru pudru, włożyć do kawałków owoców i gotować aż staną się przezroczyste lub bardzo jasne przez około 40 minut. Gorąco dżem jabłkowy a gruszki w słoikach. Aby zapewnić niezawodność, obrabiany przedmiot można sterylizować (na przykład w łaźni wodnej) i mocno zwinąć. Ten dżem świetnie nadaje się do domowych herbat. Może być również stosowany jako nadzienie do deserów lub ciast. Oprócz niesamowitego smaku dżem po prostu rozpływa się w ustach.

Dżem z jabłek i gruszek

Dla smaku można do dżemu dodać laskę cynamonu i łyżkę miodu. Po prostu nie możesz sobie wyobrazić, jaki będzie smak dżemu.!


» » Dżem z jabłek i gruszek