Preparaty jabłkowe na zimę

Cokolwiek robią preparaty jabłkowe na zimę, przepisy kulinarneich preparaty są tak różnorodne, że po prostu zadziwiają wyobraźnię zwykłego konsumenta. W końcu nie tylko gotują kompot, dżemy, robią dżem jabłkowy, suszone, mrożone, fermentowane, robione galaretki, kandyzowane owoce, zawarte w sałatkach z puszki, robią też domowy ocet jabłkowy i robią niesamowity kwas chlebowy, który będziemy dzisiaj przygotowywać.

kwas chlebowy w dzbanku

A więc za taki niezwykły preparaty jabłkowe na zimę, będziesz potrzebować następujących składników:

jabłka - 1 kgwoda - 10l

mąka żytnia - 1 łyżka stołowa

drożdże - 20-30 g

Dla tego preparaty jabłkowe na zimę, możesz zabrać wszystkie jabłka, które są na wyciągnięcie ręki, nawet upadłe i uszkodzone. Na początek jabłka należy dobrze umyć, obrać i wydrążać, wyciąć wszystkie uszkodzone i zgniłe miejsca i pokroić w plasterki.

Następnie przygotowane posiekane jabłka należy umieścić w rondelku, zalać wodą, podpalić, doprowadzić do wrzenia, gotować przez 5-10 minut, wyjąć z ognia i lekko ostudzić.

Następnie nie do końca schłodzone jabłka dodać do drożdży, uprzednio rozcieńczyć w jednej szklance wody z mąką żytnią, przykryć patelnię gazą lub serwetką i odstawić na 2-3
do fermentacji.

kwas jabłkowy w szklance

Gotowy kwas chlebowy należy przefiltrować, wlać do czystych butelek i zakorkować. Przechowuj taki napój jak marynowane zielone pomidory, potrzeba w zimnym miejscu - piwnicy lub lodówce.


» » Preparaty jabłkowe na zimę