Dżem gruszkowy z pomarańcząDżem gruszkowo-pomarańczowy, którego przepis ze zdjęciem proponuję, nie jest trudny. Myślę, że nikt nie odmówi takiego dżemu.
W tym roku, wraz z klasycznymi przepisami na dżem z jagód i owoców, postanowiłem dużo eksperymentować. Przygotowano wiele różnych rodzajów dżemów o smaku pomarańczy i cytryny, z dodatkiem kawy i przypraw. Uwielbiam tę odmianę, bo zimą codziennie będzie można otwierać dżem z nowym smakiem. Na przykład bardzo mi się podoba powidła śliwkowe z cynamonem, spróbuj też to ugotować.

Dżem Gruszkowo-Pomarańczowy to pyszny preparat, który spodoba się wszystkim miłośnikom cytrusów. Dżem gruszkowy bez pomarańczy jest zwykle dość słodki. Kwaśność charakterystyczna dla pomarańczy sprawia, że ​​dżem jest smaczniejszy i bardziej pikantny. Ma tę świeżą nutę, która orzeźwi i ogrzeje zimą..


Składniki na dżem gruszkowo-pomarańczowy
Aby zrobić dżem gruszkowo-pomarańczowy, potrzebujesz następujących produktów:
- 1 kg dojrzałych gruszek,
- 1 duża pomarańcza,
- 1 kg cukru.

Czas gotowania: 12 godzin, ponieważ dżem należy ugotować w 2 dawkach, a między nimi zrobić 10-12 godzinną przerwę, aby kawałki gruszki zostały namoczone w syropie
Trudność: dość łatwa


opłucz gruszki
Aby zrobić dżem gruszkowo-pomarańczowy, musisz wziąć gęste, ale dojrzałe gruszki. Myjemy je w wodzie.


pokroić gruszki
Odetnij rdzeń i szypułkę i pokrój same owoce na małe kostki.


Wlej wrzącą wodę na pomarańczę
Myjemy pomarańczę i koniecznie zalewamy wrzątkiem. Dzięki wrzącej wodzie z pomarańczy zmywa się specjalny zabieg, którym spryskuje się owoce podczas transportu..


Pokrój pomarańczę w cienkie plasterki
Pokrój pomarańczę na cienkie plasterki, usuwając nasiona, jeśli się natkną. Nie bój się, że pomarańcza, która razem ze skórką posłuży do robienia dżemu, będzie miała gorzki smak. Po dwukrotnym upieczeniu pomarańczy z gruszką goryczka nie będzie odczuwalna.


rozłóż gruszkę
Wysyłamy kawałki gruszki na patelnię.


Dodaj cukier
Umieść cukier na patelni.


Dodaj plastry pomarańczy
Dodaj kawałki pomarańczy na patelnię i wyślij dżem do wrzenia.


gotuj dżem przez 10 minut
Po ugotowaniu gotuj dżem przez 10 minut i wyłącz ogrzewanie. Dżem zostawiamy na 10-12 godzin, po czym ponownie zagotowujemy dżem gruszkowo-pomarańczowy i gotujemy przez kolejne 5 minut.


wlej gorący dżem do słoików
Gotową gruszkę i gorący dżem z pomarańczy wlej do słoików. Zamykamy puszki metalowymi pokrywkami i wysyłamy puszki na zimno. Tam poczeka na zimę.


Dżem gruszkowy z pomarańczą
A już zimą będzie można otworzyć dżem gruszkowy o smaku pomarańczowym, zaparzyć herbatę lub kawę i rozpieszczać siebie i swoją rodzinę.


przepis na dżem gruszkowo-pomarańczowy
Smacznego!


jak zrobić dżem gruszkowo-pomarańczowy
Spróbuj też dżem gruszkowy z imbirem.
» » Dżem gruszkowy z pomarańczą