Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów

Śliwka z pestką na zimę można przygotować na różne sposoby. Może to być kompot, dżem, owoce we własnym soku itp. Jak ci się podoba te warianty gotowania?

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Kompot śliwkowy z kamieniem na zimę


- owoce śliwki - 3 kg
- cukier granulowany - jedna szklanka
- 2,5 litra wody
Gotowanie subtelności:
Możesz wziąć dowolny owoc, ale napój nabierze szczególnego smaku, jeśli weźmiesz niebieskie, wydłużone śliwki. Niebieska skórka nada produktowi piękny rubinowy kolor. Owoce bardzo dobrze umyj, usuń szypułki. Przenieś je do 3-litrowej miski. Nie jest wymagana wstępna sterylizacja. W dużym naczyniu zagotuj 2,6 litra wody. Aby zapobiec pęknięciu szkła, włóż 1 łyżkę. łyżka. Przykryj pojemnik pokrywką - później posłuży do zszywania.
Po 20 minutach spuść wodę, pozostawiając owoce w pojemniku. Aby zapobiec ich wypadaniu z puszek, użyj specjalnej pokrywki z otworami do spuszczenia płynu. Pamiętaj, że pojemnik jest gorący, dlatego podczas pracy używaj rękawic kuchennych lub rękawiczek.
Rozważ subtelności gotowania śliwki w syropie. Wersja tego blanku z pewnością przypadnie Ci do gustu, ponieważ jest niezwykle łatwy w przygotowaniu..

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Podnieś duży rondel i dodaj 1 szklankę cukru pudru. Woda powinna już wchłonąć część soku i zmienić kolor na czerwony. Postaw rondel na kuchence, zagotuj. W tym czasie cukier granulowany będzie miał czas na rozproszenie. W tym czasie wystarczy temu zapobiec tylko raz. Wlej wrzący syrop z powrotem, przykryj pojemnik pokrywką, dokręć uszczelniaczem. Weź pojemniki z uchwytami do garnków lub rękawiczkami, zanieś je do zlewu i odwróć. Jeśli nic nie wychodzi spod pokrywy, połóż szwy na pokrywie w rogu, aby szwy ostygły.

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Dżem śliwkowy z nasionami na zimę


Przygotuj komponenty:
- woda - 0,3 litra
- cukier granulowany - 1,2 kg
- cały owoc - 1 kg
Jak gotować:
Wybierz gęste owoce, opłucz je w misce. W osobnym pojemniku zagotuj wodę, zblanszuj owoce, a następnie wyjmij. Pozostaw w temperaturze pokojowej do ostygnięcia. Do przygotowania słodkiego syropu użyj cukru i czystej wody. Owoce przekłuwać w kilku miejscach, aby skórka nie pękła podczas gotowania. Przełożyć do syropu, który już zagotował się nad ogniem. Dżem należy ugotować w trzech ruchach. Każda wizyta zajmie około 8 godzin. Gotuj, aż ugotujesz na ostatnim etapie. Rozprowadzić w szklanych pojemnikach, przykryć pokrywkami. Jeśli masz ciasne nylonowe czapki, możesz ich użyć. Zwiń pojemniki prostymi blaszanymi pokrywkami. Wyślij na zimę do chłodnego miejsca.

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Dowiedz się i jak marynować śliwki - najlepsze przepisy.

Śliwka z kością na zimę bez sterylizacji

Będziesz potrzebować:
- owoce - 1 kg
- łyżka sody oczyszczonej
- cukier granulowany
Jak przygotować:
Śliwki umyć, napełnić roztworem wody i sody oczyszczonej, odstawić na dokładnie 24 godziny. Ta prosta procedura utrzymuje owoce w stanie nienaruszonym. Weź mały rondelek, dodaj 1/3 szklanki wody, podgrzej. Stopniowo dodawać cukier granulowany, zawartość dokładnie wymieszać. Umyć pod bieżącą wodą, spłukując cząsteczki sody oczyszczonej. Dodaj syrop, lekko zagotuj, aby owoce wydzieliły trochę soku. Objętość płynu będzie się stopniowo zwiększać, gdy sok zacznie się uwalniać. Zmniejszyć płomień, pozostawić na 45 minut. Po tym czasie rozłóż owoce do wyprażonych, umytych słoików, zwinąć.
Zrób też tkemali ze śliwek na zimę.
Śliwka w syropie na zimę z pestkami
Wymagane komponenty:
- cukier granulowany - 0,7 kg
- owoce śliwki - 2 kg
- kilka litrów wody
- łyżeczka kwasu cytrynowego
Gotowanie subtelności:
Wybierz lekko niedojrzałe, jędrne owoce. Każdy owoc opłucz, każdy owoc posiekaj wykałaczką, aby skórka nie pękła. Owoce przełożyć do przygotowanych pojemników, zalać wrzątkiem. Przykryj pokrywkami, odstaw na około dwadzieścia minut. Z cukru i czystej wody zrobić syrop, gotować, gotować dokładnie przez pięć minut. Dodaj kwas cytrynowy, wymieszaj, wyłącz kuchenkę. Odcedź płyn, którym polałeś owoce, a następnie wlej gorący syrop. Przykryj pokrywkami, postaw na kuchence tak, aby pojemniki były zanurzone do samych wieszaków, przesuń do płonącego płomienia. Sterylizuj szew po gotowaniu przez 15 minut. Wyjmij pojemniki, zamknij blaszanymi pokrywkami, odwróć do pokrywek, zawiń, ostudź.

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Rozważ także jabłka i śliwki - najlepsze przepisy.
Śliwka z kamieniem na zimę: przepisy kulinarne
Przepis na cynamon
Składniki:
- laska cynamonu - 3 sztuki
- cukier granulowany - 0,25 kg
- owoce śliwki - pół kilograma

Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów.

Jak przygotować:
Duże owoce opłucz, przenieś do podgrzewanych pojemników. Laski cynamonu połamać na kilka kawałków, włożyć do przygotowanego pojemnika, zalać wrzątkiem, przykryć pokrywkami, odstawić do sterylizacji w piekarniku nagrzanym do 120 stopni. Zwiń pojemniki, rozłóż i ostudź.
Jak widać, opcje przetworów owocowych z nasionami mogą być bardzo zróżnicowane. Będzie się nimi cieszyć cała rodzina - od małej do dużej. Zwróć szczególną uwagę na dobór owoców. Powinny być całe, nienaruszone i mieć ładną, gęstą skórę.
Zobacz podobne przepisy

» » Śliwka z kamieniem na zimę. Opcje najlepszych półfabrykatów