Śliwka we własnym sokuW tej klasie mistrzowskiej podzielę się z Tobą przygotowaniem pysznego naturalnego preparatu na zimę ze śliwek.

Śliwka we własnym soku na zimę - przepis ze zdjęciem krok po kroku.Składniki
Składniki:
- śliwka-
- woda-
- świeża mięta.spłucz wszystko
Kiedy więc mamy już przygotowane wszystkie niezbędne składniki, zacznijmy sam proces. Do konserw użyjemy niedojrzałych śliwek z dość gęstą miazgą. Aby to zrobić, najpierw posortuj śliwki. Następnie usuwamy zepsute i uszkodzone owoce. Sortujemy gałązki mięty. Usuwamy suche lub żółte liście. Śliwki i gałązki mięty myjemy w zimnej bieżącej wodzie. Wyślijmy wszystko na sito lub durszlak. Odpływ wody.


śliwki blanszować
Następnie wkładamy śliwki do wrzącej wody na około 1-2 sekundy. Następnie wyjmujemy śliwki i od razu zanurzamy je w zimnej wodzie na kolejne 1-2 minuty.


włożyć śliwki do słoików
Blanszowane śliwki umieścić w przygotowanych, czystych, suchych słoikach. Nie zapomnij położyć przygotowanej gałązki mięty na dnie słoika. Napełnij śliwki wrzącą wodą.


sterylizuj puszki
Teraz przykrywamy słoiki pokrywkami (gotowanymi przez około 3-4 minuty) i umieszczamy je w garnku z gorącą wodą do sterylizacji. Słoiki o pojemności 0,5 litra sterylizujemy przez około 10 minut. Po przetworzeniu puszki są hermetycznie zamykane, odwracane do góry dnem i chłodzone. Nie zapomnij przykryć ich ciepłym kocem lub po prostu grubą szmatką w celu stopniowego chłodzenia..


śliwka naturalna
Śliwka we własnym soku na zimę jest gotowa. Smacznego!

Ostatni raz to zrobiliśmy suszone śliwki w piekarniku.
Zobacz podobne przepisy

» » Śliwka we własnym soku