Marynowane śliwki we własnym soku na zimęŚliwka we własnym soku z cukrem na zimę to po prostu niesamowity i słodki preparat, który okazuje się tak pyszny, że nawet ciężko znaleźć coś podobnego.
Zapewne będziesz zaskoczony, ale przepis na ten przysmak jest dość prosty. Najważniejsze jest dostępność wszystkich składników i chęć zwijania słoików na zimę tym pysznym. I tutaj oczywiście potrzebujesz trochę więcej czasu..
Do przygotowania tego typu przetworów użyj czerwonej śliwki jajecznej (odmiana śliwkowa). Odpowiednie są również następujące odmiany: zwykła śliwka jajeczna niebieska, rennlode, altana rennlode lub śliwka kanadyjska. Resztę odmian możesz ugotować według tego przepisu, na koniec koniecznie podziel się swoimi recenzjami i jaką odmianą użyłeś.
Te marynowane śliwki mogą być używane jako nadzienie do ciasta, a także jako dodatek do lodów, a nawet do robienia koktajli mlecznych. Ponadto zimą nie będzie zbyteczne rozpieszczanie wszystkich domowników i gości oryginalnym owocowym deserem..

Jak przygotować śliwkę na zimę we własnym soku bez sterylizacji

Przejdźmy więc do listy wymaganych komponentów:
- kilogram śliwek,
- kilogram cukru.niezbędne składniki
Umyj śliwki. Następnie oderwij kucyki z każdego, jeśli w ogóle..


oderwij swoje kucyki
Następnie ułóż śliwki szczelnie w wstępnie umytym szklanym słoju. Użyj takiej objętości, do jakiej jesteś przyzwyczajony do przechowywania owoców.


rozłóż śliwki
Dodaj cukier do śliwek.


Dodaj cukier
Następnie sterylizuj śliwki przez dosłownie pięć minut, będą musiały uruchomić własny sok, a cukier się rozpuści.


sterylizuj śliwki
Przykręć pokrywki do słoików. Użyj pokrywek, które pasują do twoich puszek. Oczywiście, jeśli puszki są stare, zrobią to tylko metalowe pokrywki, które trzeba będzie dokręcić specjalnym kluczem.


Śliwka we własnym soku z cukrem na zimę
Równie łatwe do przygotowania wiśnie we własnym soku z cukrem.
Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane śliwki we własnym soku na zimę