Przepis na dżem śliwkowy

Spróbuj ugotować Wgruby dżem śliwkowy, Przepisco nie pozostawi nikogo obojętnym i na pewno to zauważysz. W końcu taki dżem, jak Dżem truskawkowy, może być używany nie tylko jako słodki poczęstunek do herbaty, dzięki niemu można przyrządzić wiele różnych pysznych deserów - ciasta, bułeczki, bajgle, naleśniki, naleśniki itp..

więc, przepis na dżem śliwkowy ze zdjęciem

Wymagane składniki do robienia dżemu:

Śliwki - 1kg

Cukier granulowany - 1 kilogramMetoda gotowania:

W przypadku dżemu lepiej wybrać odmiany śliwek z gęstą miazgą i łatwo oddzielone od nasion. Śliwki należy bardzo dobrze umyć pod bieżącą zimną wodą i wysuszyć. Następnie należy je zanurzyć we wrzącej wodzie na 1-2 minuty i natychmiast schłodzić w zimnej wodzie..

Przepis na Dżem Śliwkowy

Następnie wszystkie owoce przecina się na pół i usuwa się z nich pestkę. Następnie połówki śliwek należy umieścić w dużej misce emaliowanej, przeznaczonej do gotowania dżemu, posypać cukrem i pozostawić do zaparzenia na 3-5 godzin, aby owoce wypuściły sok.

Przepis na Dżem Śliwkowy

Po określonym czasie miskę ze śliwkami należy postawić na małym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Aby zapobiec przypaleniu dżemu, należy go okresowo mieszać, a także usuwać gotowaną piankę z jego powierzchni łyżką cedzakową..

Wrzący dżem należy usunąć z ognia i całkowicie ostudzić. A potem ponownie podpal, zagotuj, zdejmij z ognia i ponownie zostaw do ostygnięcia.

Przepis na Dżem Śliwkowy

W trzecim etapie śliwki powinny stać się przezroczyste, a syrop gęsty - będzie to oznaczać, że dżem jest gotowy.

Pozostaje tylko wlać gorący gotowy dżem do wcześniej przygotowanych wysterylizowanych szklanych słoików i zwijać ugotowanymi pokrywkami.

Zapisz to oryginalna powidełko śliwkowe, Przepis który jest przedstawiony powyżej, powinien znajdować się wyłącznie w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu, tak jak dżem jabłkowy.


Zobacz podobne przepisy

» » Przepis na dżem śliwkowy