Kapusta czerwona ze śliwkami na zimę

czerwona kapusta ze śliwkami to innowacja w dziedzinie domowych przetworów. Osobno czerwona kapusta od dawna jest marynowana i zamykana w postaci sałatek ... Ale w połączeniu ze śliwkami okazuje się wyjątkowa i bardzo efektownie prezentuje się jako dodatek do dań smażonych. Kapusta okazuje się ostra o lekko słodkawym smaku, co doskonale podkreśla i uzupełnia tłuste potrawy.

Kapusta czerwona ze śliwkami na zimę

Składniki przepisu "Marynowana czerwona kapusta ze śliwkami ":
1,1 kg czerwonej kapusty;

2.100 g śliwek (najlepiej czerwonych).Aby napełnić litr wody:

  1. 80 g soli;
  2. 200 g cukru pudru;
  3. 200 ml octu z czerwonego wina;
  4. goździki, ziele angielskie i groszek;
  5. 5 szt. liście wiśni i liście chrzanu.

Kapusta, jak niektóre inne pyszne sałatki na zimę z kapusty, strzępy. Pestki są usuwane ze śliwek, sortowane i myte, a następnie łamane na pół. Liście wiśni i liście chrzanu oblewa się wrzątkiem.

Kapusta czerwona ze śliwkami na zimę

Gotuje się marynatę składającą się z wody, przypraw, soli i cukru pudru. Marynatę doprowadza się do wrzenia i gotuje przez około 2-3 minuty.

Szklane słoiki są sterylizowane. Sparzone liście układane są na dole. Następnie posiekaną kapustę układa się i ubija popychaczem lub pięścią tak ciasno, jak to możliwe, warstwą 2-3 cm. Na kapustę układa się połówki śliwek. Tak więc (warstwami) kapusta ze śliwkami jest układana na wierzchu słoików. Do słoików wlewa się wrzącą wodę i pozostawia na 15-20 minut pod przykryciem.

Następnie do gotowej marynaty wlewa się ocet winny. Woda jest spuszczana z puszek i wlewa się przygotowaną marynatę. Przedmiot obrabiany jest hermetycznie zwijany i przechowywany do zimy.

Kapusta czerwona ze śliwkami na zimę

Konserwy sałatkowe z kapusty można zrobić w soku z buraków lub w solance, uzupełnić cebulą lub plastrami słodkiej papryki lub marchwi. "Czerwona kapusta. Przepisy na przygotowania na zimę»Mniej urozmaicone, ale niezwykle smaczne i pikantne.

pyszne sałatki na zimę z kapusty


Zobacz podobne przepisy

» » Kapusta czerwona ze śliwkami na zimę